5 tipov pre úspešné dodržiavanie novoročných predsavzatí

novorocne predsavzatie
novorocne predsavzatie
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Nový rok je tu a s ním prichádzajú nové novoročné predsavzatia. Ste pripravení začať robiť zmeny vo svojom živote? Ste pripravení cvičiť každý deň, jesť zdravšie a konečne sa postarať o svoje finančné záležitosti? No, aspoň sa to tak zdá, keď sa pozrieme na všetky tie sociálne médiá plné fotiek z fitnescentier a jedálničkov s quinoy.

Ale počkajte chvíľu, prečo sa trápiť s týmto veľkým tlakom na to, aby sme mali dokonalé novoročné predsavzatia? Prečo sa nerozhodneme len pre niečo jednoduché, ako napríklad: „Budem sa snažiť vstať skôr“ alebo „Budem sa viac usmievať“?

A keď už hovoríme o usmievaní, prečo sa nerozhodneme pre predsavzatie „Budem sa snažiť viac sa smiať?“ Vyskúšajte to a uvidíte, ako vám to zlepší náladu a pomôže vám zostať motivovaný. A ak sa vám podarí dodržať toto predsavzatie po celý rok, možno sa vám podarí dodržať aj ostatné.

Takže ak sa rozhodnete pre novoročné predsavzatie, nebojte sa zvoliť niečo jednoduché a zábavné. Namiesto toho, aby ste sa trápili tým, aby ste boli dokonalí, skúste sa radšej usmievať a užívať si život.

Tu je 5 tipov pre dodržanie predsavzatí:

  1. Stanovte si realistické ciele: Namiesto toho, aby ste si stanovili ambiciózne ciele, ktoré sú ťažko splniteľné, zvoľte ciele, ktoré sú dosiahnuteľné a merateľné.
  2. Zvoľte konkrétne kroky k dosiahnutiu cieľov: Keď si stanovíte ciele, zvoľte konkrétne kroky, ako ich dosiahnuť. Napríklad, ak chcete začať pravidelne cvičiť, môžete si začať plánovať cvičebné dni a hodiny do svojho kalendára.
  3. Buďte trpezliví a pripravení na nezhody: Rôzne prekážky a nezhody sú súčasťou každodenného života. Nečakajte, že dosiahnete svoje ciele bez akýchkoľvek prekážok. Buďte trpezliví a pripravení na nezhody, ktoré môžu v ceste k dosiahnutiu cieľov vzniknúť.
  4. Získajte podporu: Mať niekoho, kto vás bude podporovať a povzbudzovať, môže byť veľkou pomocou pri dosahovaní vašich cieľov. Môžete sa obrátiť na rodinu alebo priateľov, alebo sa môžete pridať k skupine ľudí s podobnými cieľmi.
  5. Buďte trpezliví: Zmeny vo vašom živote neprídu hneď. Buďte trpezliví a nevzdávajte sa hneď po prvých prekážkach. Ak budete pokračovať v snahe dosiahnuť svoje ciele, určite sa vám to nakoniec podarí.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokAko ochrániť psíkov pred ohňostrojmi na Silvestra?
Ďalší článokNajbizarnejšie novoročné predsavzatia! Aké si dávate vy?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.