Ako ochrániť psíkov pred ohňostrojmi na Silvestra?

silvestra
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Opäť je tu koniec roka a s ním spojené oslavy či ohňostroje. Na Silvestra sa síce tešíme, no psíkom takýto rachot spôsobuje stres a strach. Pokiaľ nemáte po ruke odhlučnenú miestnosť, vyskúšajte túto metódu, vďaka ktorej štvornohým miláčikom zmiernite „silvestrovské vydesenie“.

Viete si predstaviť, čo všetko prežívajú psíky práve na Silvestra? Ich sluch je vysoko vyvinutý. Jeho citlivosť v porovnaní s človekom je niekoľkonásobne vyššia. Preto, sa nemôžeme čudovať, že reagujú na každé malé buchnutie. Vyskúšajte metódu “Tellington TTouch”. Vďaka nej by sa mal psík upokojiť.

Ako na to?

Nájdite dlhšiu látku, ktorú previažete chlpáčovi cez telo. Pomocou jemného tlaku látky, ktorú bude mať na sebe, nervový systém spracováva zmyslové informácie z tela. Takto u neho vzbudíte pocit pokoja. Tlak látky na telo aktivuje parasympatikový nervový systém, čo je oblasť nervového systému. Ten upokojuje, znižuje stres a navodzuje pocit harmónie. Zvyčajne sa pás umiestňuje na telo psa v tvare osmičky. Zábal prechádza okolo hrude cez chrbát a dosahuje na zadnú časť tela (na obrázku nižšie).

Zdroj: miwoof.blogspot.sk

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokVo Viedni vyčíňa brutálny vrah. Jediný človek ho môže zastaviť…
Ďalší článok5 tipov pre úspešné dodržiavanie novoročných predsavzatí
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.