Vyberte si kvalitné moto vybavenie, ktoré vás bude chrániť

moto vybavenie
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Prvá polovica leta je už pomaly za nami a viacerí motorkári si naplno užívajú príjemné letné počasie a plánujú výlety do rôznych kútov krajiny. Stretávajú sa na zrazoch, alebo si vychutnávajú jazdu osamote.

Ak pravidelne jazdievate na motorke, nezabúdajte si kontrolovať stav moto vybavenia, ktoré má chrániť vaše zdravie. Je dôležité vyberať si kvalitné moto vybavenie.

Moto rukavice

Medzi kvalitné moto vybavenie, ktoré potrebuje mať každý motorkár, radíme aj moto rukavice. Pri veľkých rýchlostiach hrozí odrazenie drobných kamienkov z cesty na rizikové miesto ako napríklad prsty. Práve z tohto dôvodu je potrebné chrániť ruky kvalitnejšími moto rukavicami, ktoré sú vyrobené z kvalitného materiálu, ktorý je vzdušný a zároveň pomáha chrániť pred nebezpečenstvom, ktoré motorkárom hrozí. Pri výbere sa sústreďujte na to, aby rukavice mali ergonomicky tvarovateľnú dlaň, aby boli spevnené práve kĺbové oblasti a aby boli z kvalitného materiálu, ktorý vydrží aj väčšiu záťaž. Protektory sú veľmi dôležité a preto by ste na ne nemali zabúdať.

Moto obuv

Keďže stabilitu na motorke udržíte nielen rukami, ale aj nohami, je potrebné kupovať moto obuv, ktorá je protišmyková. Pri výbere si dôležité všímať si kvalitu zapínania (zipsu), protišmykovosť podrážky a najmä spevnenie špičky a členkovej oblasti čižiem. Protišmyková moto obuv býva väčšinou vyrobená z kvalitnej kože, čo výrazne zvyšuje jej hodnotu a aj bezpečnosť motorkárov. Na moto obuvi si všímajte aj toto – vetracie plochy, tepelnú ochranu, možnosť prekrytia zipsu a kvalitu vnútornej podšívky.

Okrem kvalitnej moto bundy, kvalitných nohavíc a prilby si dávajte pozor aj na výber moto rukavíc a moto obuvi. Aby ste boli v bezpečí aj pri nepriaznivom počasí, nezabúdajte na reflexné prvky. Bez nich by žiaden motorkár nemal vyjsť na cesty.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokVirtuálna kancelária mnohým podnikateľom uľahčila cestu za úspechom
Ďalší článokSlnovrat: Desivý horor zo sveta starodávnych obradov
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.