Skutočné dámy: Máme na to, stať sa nimi?

damy
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Túžili ste sa niekedy vrátiť v čase a stať sa tou pravou dámou z minulého storočia? Naučiť sa nosiť šmrnc v každom kroku ktorý urobíte? Keď sa obzrieme do minulosti, uvidíme ženy, ktoré sa vedeli nosiť ako pávy.

Dámy vedeli, že aj keď zvolia blúzku zapnutú až po krk a sukňu pod kolená, stále budú muži padať k ich nohám. Jedným pohľadom dokázali očariť davy ľudí. Vidíme ženy sebavedomé, očarujúce s iskrami v očiach, ktoré ovplyvnili pohľad na krásu, štýl a módu.

Postupom času sa idea o tom ako charakterizovať skutočnú dámu zmenila. V minulosti ženy ako Audrey Hepburn alebo taká Coco Chanel a mnoho ďalších, na ktoré tento svet nemôže zabudnúť, ovplyvnili štýl žien. Vyžaroval z nich pôvab, dôvera a šmrnc ako v mnohých dnešných dámach. No v 21. storočí, ktoré je ovplyvnené bulvárom, televíziou a sociálnymi sieťami, môže byť ťažké nájsť ženy ktoré spĺňajú charakteristiku žien z minulej generácie. Bohužiaľ, nám ženám 21. storočia bolo odobrané stať sa klasickými ženami, kvôli zlému svetlu a nálepke, ktorá je nám pripísaná už automaticky. Píšem za všetky ženy. Aj my máme právo ukázať svetu naše čaro a šarm bez takzvaného škatuľkovania!

Samozrejme, pod pojmom skutočná „classy“ dáma si každý z nás predstaví niečo iné. No všetci sa zhodneme na tom, že prvý dojem je naozaj najdôležitejší. Skutočná dáma nie je dokonalá, ona vie ako narábať so svojimi nedostatkami a nasledovať svoje sny so vztýčenou hlavou. Vie, že sa musí zdokonaľovať každý deň, pretože cesta k (akémukoľvek) úspechu nie je jednoduchá a jednosmerná. Cesta je často náročná, občas viac, občas menej, no vždy vedie k dokonalému výsledku. Taktiež musíme ukázať svetu, že naše budúce mladé dámy sú tiež schopné nasledovať dnešné silné ženy. Mladí ľudia robia to, čo vidia. To čo im dáme, práve to budú nasledovať.

Najviac diskutovaná téma, je nepochybne voľba oblečenia dnešných mladých ľudí. Nechápte ma zle, som za všetko oblečenie, v ktorom sa cítite dobre ale je to téma, o ktorej by sme sa mali vyjadriť. Ako som už spomenula, prvý dojem je najdôležitejší. Milé mladé dámy, naozaj si myslíte, že čím viac odhalíte, tým viac budete vyzerať dospelo? Byť sebavedomá, očarujúca dokonca sexy dáma znamená naučiť sa vedieť nosiť oblečenie a nie naučiť sa ho nosiť čo najmenej. Rozhodnutie je len na vás, ako chcete byť prezentované.

Ako moderné mladé ženy vieme, že život je o rovnováhe. Všetko čo robíte dámy, robte s rovnováhou a láskou k sebe. V dnešnom modernom svete, nájdite rovnováhu medzi tvrdo pracujúcou silnou ženou a elegantnou dámou so šmrncom.

Autor: Vaša B. – obdivovateľka všetkých silných žien.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokViete ako si vybrať nočný krém?
Ďalší článokChyby, ktorých sa dopúšťame pred vycestovaním na dovolenku
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.