Chyby, ktorých sa dopúšťame pred vycestovaním na dovolenku

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Dovolenka – čas, kedy nemyslíme na žiadne pracovné emaily a ani na hubovú polievku, ktorú sme dostali od svojho nadriadeného tesne pred dovolenkou.

Pri výbere dovolenky od slovenskej cestovnej kancelárie sa však dopúšťame niekedy banálnych chýb, ktoré by sa ani nemuseli stať. 

Neskontrolujeme si platnosť dokladov

Azda najväčšej chyby, akej sa môžeme dopustiť, je to, že si jednoducho nepozrieme platnosť cestovných dokladov a v najhoršom prípade na to prídeme až v letiskovej hale, kedy je už neskoro riešiť takýto problém. Vždy si pár mesiacov predtým, ako máte zajednaný termín dovolenky, pozrite platnosť cestovného pasu, poprípade občianskeho preukazu. V letných mesiacoch sú úrady, na ktorých si môžete vybaviť tieto doklady, preplnené takýmito osobami, ktoré zistili, že platnosť dokladov im končí skôr, ako sa vrátia z dovolenky.

Keď budete napríklad cestovať do dovolenkových destinácii v Taliansku, nebudete potrebovať pas. Dávajte si pozor ale na to, že niektoré krajiny vyžadujú, aby platnosť cestovných dokladov bola minimálne šesť mesiacov po návrate z dovolenky.

Odkladáme kúpu plaviek

Najmä ženy sa spoliehajú na to, že si plavky kúpia na dovolenke. Ak však máte problém zohnať veľkosťou vhodné plavky na Slovensku, myslíte si, že na dovolenke to bude ľahšie? Nikdy sa nespoliehajte, že si plavky kúpite na dovolenke, najmä vtedy, ak máte netypickú veľkosť košíkov.

Nespravíme si základ

Aby ste na dovolenke hneď po niekoľkých hodinách na slnku nedostali úpal a nespálili si kožu, je potrebné si včas – dostatočne v predstihu spraviť základ. Pokožka tak bude pripravená na silné slnečné žiarenie. Zároveň to však neznamená, že si opaľovacie krémy necháte doma v poličke. Jednoznačne si ich pribaľte k ostatnej kozmetike a liekom. Keď si zabudnete pribaliť svoje značkové topánky, kúpite si náhradu. Čo ale, keď si pokožku spálite hneď prvý deň pri mori? Pokazíte si komplet celú dovolenku.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokSkutočné dámy: Máme na to, stať sa nimi?
Ďalší článokTrápi vás nespavosť? Ako s ňou bojovať?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.