Čo sa dá zažiť v Tatrách a ich okolí? A nie je to len turistika

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Keď sa povie dovolenka na Slovensku, zrejme každému v prvom rade napadnú Vysoké Tatry. Tie sú zaslúžene našou pýchou a preto sa niet čomu diviť, že každoročne lákajú mnohých návštevníkov a to nielen zo Slovenska.

Jedna krajšia túra ako druhá

Ak zoberieme do úvahy letnú dovolenku, Vysoké Tatry lákajú v prvom rade na množstvo turistických trás, z ktorých si nebudú mať problém vybrať menej aj viac zdatní turisti. Prakticky kdekoľvek sa vo Vysokých Tatrách vyberiete, bude vás obklopovať nádherná príroda.

Vybrať pár tých najkrajších túr v Tatrách je preto nesmierne komplikované. Krásne túry sú nielen tie „povinné“ ako Kriváň, Rysy, či Priečne sedlo, ale aj tie, ktoré sa neradia medzi tie úplne najpopulárnejšie, napríklad Bystrá lávka, prípadne túra zo Skalnatého plesa na Zelené pleso cez Sedlo pod Svišťovkou.

Zaujíma vás história alebo túžite po relaxe?

Aj užšie, či širšie okolie Tatier však ponúka veľa príležitostí na trávenie voľného času. Ak vám nevadí urobiť si dlhší výlet, prípadne zastávku počas cesty do alebo z Tatier (ak to máte svojim smerom), určite navštívte osadu Vlkolínec. Je pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry a od roku 1993 patrí medzi lokality Svetového dedičstva UNESCO.

Ak však prichádzate do Tatier z východu a teda nemáte Vlkolínec po ceste a neplánujete si „odskočiť“ na jeho návštevu, nemusíte zúfať. Ak vás zaujíma história a ideálne história zimných športov, navštíviť môžete Ski Museum v Tatranskej Lomnici. Rovnako v Tatranskej Lomnici nájdete aj Múzeum Tatranského národného parku. V ňom sa dozviete množstvo zaujímavých informácií o faune a flóre Vysokých Tatier.

Čo ešte nájdete v Tatrách? Zoznam by bol skutočne dlhý, spomenieme ešte napríklad bobovú dráhu v Tatranskej Lomnici a množstvo blízkych aquaparkov, v ktorých budete môcť zrelaxovať po náročnej turistike.

Zdroj obrázka:

Autor: Creative Travel Projects / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokBojujte so žiarlivosťou jednoduchým spôsobom!
Ďalší článokČo je najhoršia nočná mora každej matky?!
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.