Čo je najhoršia nočná mora každej matky?!

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Prepracovaný a napínavý príbeh. Majstrovsky popísané pocity zúfalej matky. A téma, z ktorej vám budú behať zimomriavky po tele. Desivý psychotriler, ktorý zhltnete za pár hodín a uvedomíte si, že každé klamstvo raz vyjde na povrch. Keď sa nájde od Lie Middleton.

Naomi vždy túžila po rodine, ale pre ťažké popôrodné depresie prišla o všetko. Manžel Aiden od nej odišiel a vzal so sebou aj dcérku Freyu. Naomi ostala len farma po rodičoch a lieky na spanie, od ktorých sa stala závislou. Po troch rokoch dostáva druhú šancu a Freya u nej môže stráviť celú noc. Všetko sa vyvíja dobre až do nasledujúceho rána, keď nájde Freyu pod schodiskom mŕtvu.

Naomi sa v panike premietnu pred očami všetky možné scenáre. Zúfalá zavolá Aidenovi, namiesto pravdy však tvrdí, že ich dcéra zmizla. Než si stihne uvedomiť následky, podobne vypovedá aj na polícii. Čoraz viac sa zamotáva do vlastných lží a pochybností. Čo sa v tú noc naozaj stalo? Mohla nejako zapríčiniť dcérinu smrť alebo je pravda desivejšia než jej klamstvo?
Jedno je isté. Každá lož raz vyjde na povrch.

Pozrite si video Lie Middleton pre slovenských čitateľov:

Keď sa nájde z vydavateľstva Ikar je vynikajúco napísaný, presvedčivý triler o manželstve, materstve, plný emócií a zvratov. Je to síce debut, ale o tom musíme pochybovať – je to kvalitné, premyslené, dobre vygradované napätie, logicky vystavaná zápletka a akurátny záver… Autorka Lia Middleton má jednoducho talent a už teraz sa tešíme na ďalšiu jej knihu.

Lia má určite zmysel pre vystihnutie detailov, dáva ich do súvislostí, perfektne vykreslila rodičovskú lásku a klamstvá, ktoré môžu mať hrozivé následky.

Výborne stupňuje napätie, dramatickosť, postavy sú ako z mäsa a kostí, a v čom treba autorku pochváliť – to je neuveriteľne silný pohľad o utrápenej mysle Naomi. Ako ju zožierajú obavy a pochybnosti. Ako si prispôsobuje videnie sveta. A hoci je sebecká, nerozvážna, budete jej fandiť, budete spolu s ňou prežívať ten smútok a na konci…no, neprezrádzajme.
Rozhodne odporúčame temný triler Keď sa nájde od Lie Middleton.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokČo sa dá zažiť v Tatrách a ich okolí? A nie je to len turistika
Ďalší článokKúpiť alebo postaviť nehnuteľnosť nie je lacné. Ale bývanie také môže byť
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.