Kúpiť alebo postaviť nehnuteľnosť nie je lacné. Ale bývanie také môže byť

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Vo svete nehnuteľností sa v súčasnosti viac ako inokedy hovorí o cenách. Niet sa čomu diviť ak sa vám napríklad pred piatimi rokmi zdali ceny za vlastné bývanie premrštené, teraz by ste ich uvítali a ani by ste nad kúpou nerozmýšľali.

Ušetrite pri mesačných nákladoch na bývanie

Nejaký zázračný pokles sa však dá len veľmi ťažko očakávať a tak je potrebné vedieť na bývaní ušetriť inak. Nie pri jeho kúpe, respektíve stavbe, ale potom, pri jeho užívaní. Veď bývanie, ktoré je nízko-energetické, vám dokáže ušetriť nemalú sumu. Nie na začiatku, ale počas rokov bývania v ňom.

Vyššie uvedené vystihuje aj moderné drevostavby. Čo si pod týmto pojmom predstaviť? Takéto domy možno vyzerajú úplne inak ako ste si teraz predstavili. Popravde, vyzerajú úplne obyčajne. O čo teda ide?

Ak by sme chceli byť presnejší, použili by sme označenie „panelová prefabrikovaná montovaná stavba na báze dreva“. Dlhé označenie, ale dobre vystihuje to, čo sa pod jednoduchým označením „drevostavba“ ukrýva.

Montované drevodomy majú rad výhod

Základom takýchto montovaných stavieb sú zvislé nosné konštrukcie, čiže panely. A teraz prichádza to podstatné: tieto panely sa vyrábajú vo výrobnej hale. Na stavbu sa dovezú už hotové, kde sa potom ihneď aj montujú.

Výhody takejto výstavby sú viaceré. Výroba bez vplyvov počasia, maximálna možná presnosť, dôkladná kontrola ešte pred dovezením na stavbu a potom na stavbe rýchlosť výstavby, keďže hrubú stavbu budete mať hotovú za 2 dni.

Ale keďže sme začali šetrením nákladov na bývanie, nesmieme opomenúť ani to, že montované drevostavby sú ultranízko-energetické. A okrem toho je bývanie v takomto dome skutočne komfortné. Drevené steny vás účinne ochránia nielen pred chladom v zime, ale aj pred horúčavami v lete. Nebudete tak prehnane veľa míňať v zime na vykurovanie a v lete nebudete potrebovať mať neustále pustenú klimatizáciu.

Zdroj obrázka:

Autor: 3rdtimeluckystudio / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokČo je najhoršia nočná mora každej matky?!
Ďalší článokFenomén AFTER sa vracia do kín.
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.