Trápi vás nespavosť? Ako s ňou bojovať?

nespavosť
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

V tejto uponáhľanej dobe sa často stáva, že popri všetkých tých povinnostiach zabúdame na spánok. Spánkový deficit ohrozuje našu kariéru, zdravie, ale aj vzťahy. Ako teda bojovať s nespavosťou?

Čo musíte spraviť pre to, aby ste sa opäť vyspali a nič vás pritom nerušilo? Skúste tieto overené tipy z praxe a uvidíte, že so spánkom mať problémy už určite nebudete.

Chodievajte spávať a zobúdzajte sa v rovnakom čase

Nezávislé od toho, aký je deň, chodievajte spávať v rovnakom čase a zobúdzajte sa v rovnakom čase. Možno to bude pre vás nepredstaviteľné budiť sa cez víkend o šiestej ráno, ako cez týždeň, keď vstávate do práce. Vášmu organizmu to však prospeje.

Nepite kávu v podvečerných hodinách

Pitie kávy patrí skôr k ranným rituálom. Niektorí si však tento kofeínový nápoj doprajú aj v neskorých večerných hodinách, čo nie je veru najlepšie riešenie. Ak chcete mať ničím nerušený spánok, kávovar zapínajte najneskôr o 16:00 poobede. Pitie kávy po 16:00 ohrozuje váš spánkový režim. Skvelou a hlavne zdravšou náhradou kávy je bylinkový čaj. Neobsahuje kofeín a neohrozuje váš spánkový režim.

Vyhýbajte sa internetu a sociálnym sieťam

Ak kontrolovanie pracovných a súkromných emailov, poprípade správ zo sociálnych sietí patrí k posledným aktivitám dňa, niet sa čo čudovať, že máte problémy s nespavosťou. Predtým, ako pôjdete do postele, nemali by ste byť vystavená nadmernému množstvu vonkajších podnetov.

Spôsobili by ste si tak problémy so zaspávaním. Radšej siahnite po knihe, poprípade si pustite oddychovú hudbu. Aj keby vaša kamarátka zavesila na sociálne siete fotky z kúpeľov v Maďarsku, aj tak nechoďte na sociálne siete. Riskujete tak prebdenú noc, čo by vás nasledujúci deň mohlo úplne vykoľajiť.

Cvičte, chodievajte na prechádzky/ turistiku

Ako sa hovorí: „Pohybom k zdravému telu.“ Aby vám problémy s nespavosťou raz a navždy skončili, nesmiete zanedbávať pohyb na čerstvom vzduchu. Zacvičte si na záhrade, chodievajte behávať, alebo sa vyberte na celodennú turistiku. Uvidíte, že akonáhle sa začnete viac hýbať, problémy so spánkom zmiznú. Ak máte psíka a viete, že nutne potrebujete oddych na horách, nájdite si viacdňové pobyty so psom vo Vysokých Tatrách. Psík neostane doma a spoločne s vami si užije krásu hôr.

Udržujte v spálni príjemnú teplotu

Problémy s nespavosťou spôsobuje aj vysoká teplota v spálni. Udržiavajte si v spálni príjemných 18ºC a problémy so spánkom sa vám budú vyhýbať. Ideálnym riešením, aby ste spálňu prekúrili, ale neprehriali, je zapínanie kúrenia vo vedľajšej miestnosti. Keď necháte otvorené interiérové dvere medzi spálňou a susednou miestnosťou, spálňové priestory sa príjemne prehrejú. Nie však až tak, ako keby máte v oboch miestnostiach pustené radiátory. Suchý a horúci vzduch by vám bránil zaspať.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokChyby, ktorých sa dopúšťame pred vycestovaním na dovolenku
Ďalší článokJe single život až taký zlý?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.