Máme pre vás tip na oddych: Dovolenka v Jasnej

v Jasnej
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Slovensko je krásna krajina. Viacero okresov a krajov sa môže pochváliť krásnymi prírodnými, historickými a kultúrnymi pamiatkami, ktoré sú dokonca oceňované aj v zahraničí. Môžeme spomenúť napríklad Bojnický zámok, či Spišský hrad.

K najkrajším krajom však bezpochyby patrí aj Liptov. Nachádza sa tu významné lyžiarske stredisko Jasná, ktoré nájdete v Demänovskej doline. Ak ste ešte nikdy neboli v Demänovskej doline a v Jasnej, pri najbližšej možnej príležitosti sa vyberte práve tam.

Viacero moderných hotelových komplexov

Ak cestujete s rodinou, určite vás zaujme veľký výber hotelov v Jasnej a celkovo v Nízkych Tatrách, ktoré sú určené pre rodiny s deťmi. Keďže viaceré slovenské rodiny trávia dovolenky práve v Nízkych a Vysokých Tatrách, hotely sa tomu snažia prispôsobiť.

Ak chcete moderný hotel v Nízkych Tatrách, určite ho hľadajte v Jasnej. Cez zimu hľadajte hotely blízko vlekov (pri lanovkách na Záhradkách, Bielej Púti, či Priehybe).

Po celej Demänovskej doline premáva autobusová doprava, ktorá tu jazdí v pravidelných intervaloch. Ak sa chcete dostať k vlekom, odporúčame skôr dopravu autobusom. Mohlo by sa totiž stať, že autom by ste nemali kde zaparkovať.

Čo by ste si mali pozrieť v Jasnej a jej okolí?

Ak si nájdete príjemné ubytovanie v Jasnej, potom vám už len ostáva zostaviť si plán, čo všetko sa vám oplatí pozrieť si v tomto stredisku. Jednoznačne si spravte výstup pod Chopok. Ak ste lanovkoví turisti, skúste aspoň vyjsť zo sedla pod Chopkom priamo na Chopok. Jedná sa o hodinovú prechádzku do kopca, čo určite zvládnete aj s malými deťmi.

Ak ale chcete dlhšie trasy, spravte si výlet až na najvyšší vrch Nízkych Tatier, na ktorý sa dostanete od sedla pod Chopkom. Prechádzka po hrebeni priamo na Ďumbier je síce dlhá, no zvládnu ju aj menej zdatní turisti, či turistky.

Ešte predtým, ako vystúpite na Chopok a Ďumbier, mali by ste absolvovať prechádzku k Vrbickému plesu. Toto ľadovcové pleso v sebe skrýva čaro prírody a každý návštevník Nízkych Tatier by si mal vychutnať túto atmosféru. Krásna flóra a fauna v okolí tohto plesa vás nenechá chladnými.

Na začiatku Demänovskej doliny, ktorej súčasťou je aj stredisko Jasná, sa nachádzajú dve svetoznáme jaskyne, ktoré sa tešia veľkej návštevnosti práve počas leta. Určite vám ich odporúčame navštíviť.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokDanšari – umenie upratovať: Upracte si doma, aj v hlave!
Ďalší článokBytové doplnky, ktoré vám pomôžu zútulniť váš domov
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.