7 zásad pri používaní pleťových masiek

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Pleťovú masku môžete využiť hocikedy, nemusíte čakať na karneval. Vyberte si zo širokej palety ponúk a „postrašte“ vašich spolubývajúcich. Doprajte tvári odmenu za to, že celý rok poslúchala a reprezentovala vás. Viete ako správne „maskovať“? Prinášame vám manuál vhodného používania.

7 zásad pri používaní pleťových masiek:

1. Nezabudnite si pleť pred nanášaním masky vždy dokonale odlíčiť. Vtedy sa aktívne látky dokážu správne vstrebať.

2. Účinnosť masky sa zvýši, ak ju nanesiete po horúcej sprche. Para a teplá voda idú ruka v ruke a nahrávajú pórom, ktoré otvoria.

3. V tomto prípade neplatí pravidlo, že menej je viac. Čím viac masky nanesiete, vaša tvár sa uzavrie a pleť bude chránená od vonkajších vplyvov. Takto posilníte jej schopnosť vstrebávať aktívne a hydratačné zložky. No s množstvom to zas veľmi nepreháňajte, stačí vo veľkosti vlašského orechu.

4. Využite pomôcky! Napríklad kefku alebo štetec, ktorými si masku rozotierajte od stredu tváre smerom von, samozrejme rovnomerne.

5. Minimálna doba pôsobenia masky je zvyčajne 10 až 15 minút. Obal vás zasvätí do tajov účinnosti, toho by ste sa mali držať a neprepísknuť to. Môžete si totiž koledovať o podráždenie pleti.

6. Teplý uterák v tomto prípade tiež dokáže pomôcť. Zvyšuje účinnosť masky, keď ho namočíte do teplej vody, vyžmýkate a použijete ako teplý obklad. Takto sa môžete mysľou preniesť priamo do wellnessu.

7. Bodku na záver, v podobe zmývania masky nepokazte! Viete ako ju správne umyť? Vyvarujte sa šúchaniu a škrabaniu, oplachujte len vlažnou vodou. Ak na tvári ostanú nechcení votrelci v podobe zvyškov nepotrebnej masky, odstráňte ich kozmetickým tampónom. Na konci pleť osušte jemným prikladaním uteráka.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokSpevák Eusebio: Ako vyzerajú Vianoce na Kube? 
Ďalší článokViete ako si vybrať nočný krém?
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.