Zvyknete meškať do práce? Vyskúšajte tieto rady!

meskat
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Skoré ranné vstávanie, zlepené oči, dezorientácia – aj toto sa pravidelne stáva tým, ktorí vstávajú do práce zavčas rána a ani po rokoch si na to nevedia zvyknúť. Ak chcete, aby vaše rána prebiehali pokojne, bez najmenších problémov, je potrebné si osvojiť určité pravidlá. 

Veci si chystajte vždy večer predtým

Aby ste ráno ušetrili veľa času a nemuseli pobehovať po byte, nachystajte si oblečenie ešte večer pred spaním. Počasie síce ovplyvniť nemôžete, tak ako prepravu objednaného tovaru. Ak si ale pripravíte alternatívu k oblečeniu (napríklad pridáte kabát alebo sukňu vymeníte za nohavice), ráno budete mať viac času na iné činnosti.

Zabudnite na mobil a sociálne siete

Odvšadiaľ počúvame, že sociálne siete a mobilný internet sú požierače času. Neraz nám však uľahčujú život. Treba si však uvedomiť, že ak namiesto prípravy chutných raňajok popíjate len kávu a pozeráte do mobilu, asi nebude všetko v poriadku. Nielenže si ničíte krk, situáciu si komplikujete aj tým, že si pozeráte fotografie svojich priateliek, ktoré pridávajú fotky z dovoleniek, odfotia si nové módne hodinky a zbierajú lajky. Je vám to treba? Len sa zbytočne rozladíte a pokazíte si deň. Venujte tento čas radšej príprave raňajok a čo viete, možno si stihnete nachystať aj desiatu. Naučte sa čas ráno využiť efektívnejšie.

Neposúvajte budík a naučte sa vstávať v rovnakom čase

Aj keď sa vám naozaj nechce vstávať, zobuďte sa hneď na prvý budík. Skúste tento systém praktizovať aj cez víkendy. Možno si trochu pofrflete, ale po čase sa naučíte vstávať skôr, a to aj bez budíka.

Odporúčame vám, aby ste si pravidelne kontrolovali čas. Skúste nosiť napríklad pekné hodinky značky Michael Kors. Budete vedieť, aký je čas, aj bez toho, aby ste museli vyťahovať mobil zo svojej kabelky.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokTomáš Maštalír vo filme Čiara: Takéhoto sexi ste ho ešte nevideli!
Ďalší článokTipy, ako si zútulniť svoju domácnosť lacno a rýchlo
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.