Prečo sa oplatí v lete navštíviť Púchov a jeho okolie?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Leto sa tradične nesie v znamení dovoleniek pri mori. Ak sa však tento rok k moru z rôznych príčin nedostanete alebo nechcete, aby jediné „vypadnutie“ z pracovného kolotoča bolo počas celého leta len niekoľko dní pri mori a chcete si oddýchnuť aj inde, čo takto absolvovať príjemný pobyt na Slovensku?

Veľa kultúrnych aj športových aktivít

A ak naviac chcete navštíviť lokalitu, ktorá nie je preplnená turistami, čo takto skúsiť navštíviť Stredné a Horné Považie? A ako „základňu“ pre spoznávanie tohto regiónu môžete využiť komfortné ubytovanie v Púchove.

Aj keď Púchov nepatrí medzi tradičné destinácie, nad ktorými ľudia rozmýšľajú ak chcú absolvovať pobyt niekde na Slovensku, ide o mesto s bohatým kultúrnym a športovým životom. Obzvlášť počas leta sa o nedostatok kultúrneho „vyžitia“ báť nemusíte, keďže v meste je každoročne bohatý program.

Ak ste skôr športovo založená, v Púchove nájdete množstvo športovísk, ktoré vám umožnia venovať sa svojim obľúbeným športovým činnostiam. Letné kúpalisko s plaveckým bazénom, tenisové kurty, či dobre vybavené fitká vám pomôžu udržiavať sa v top forme aj mimo domova.

Bližšie aj širšie okolie Púchova ponúka veľa zaujímavého

Je to však hlavne okolie Púchova, ktoré bude veľkým lákadlom. Či už sa chcete príjemne poprechádzať po nábreží Váhu, alebo absolvovať túru v okolitých lesoch a kopcoch, z Púchova to budete mať všade „na skok“. O niečo ďalej, ale stále relatívne blízko Púchova nájdete aj rôzne zaujímavé prírodné útvary, napríklad Manínsku tiesňavu, či Súľovské skaly.

V prípade, že milujete históriu a rada sa aspoň v predstavách vraciate do časov dávno minulých, môžete v bližšom aj širšom okolí Púchova navštíviť množstvo hradov, či ich zrúcanín, zámkov a kaštieľov. A ako to už najmä pri zrúcaninách býva, zväčšia ležia na nejakej turistickej trase, takže môžete jednoducho skombinovať turistiku s poznávaním histórie.

Zdroj obrázka:

Autor: Viliam / Stock.adobe.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokChcete svadobné oznámenia, ktoré zaujmú? Tu sú naše tipy
Ďalší článokKoliba Kamzík: Klenot slovenskej gastronómie v srdci Vysokých Tatier
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.