Partnerská komunikácia: Ako ju zlepšiť?

partnerska komunikacia
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Stále vás na niečo upozorňuje. Nedá vám dýchať a máte pocit, že aj keď idete s kamarátkami na kávu, má potrebu vedieť, kde ste, kedy sa vrátite, a hlavne kto všetko je s vami. Bohužiaľ, mnoho partnerských vzťahov končí najmä kvôli tomu, že partneri nevedia spolu komunikovať a vzájomne si nedôverujú.

Partnerská komunikácia a jej úskalia 

Vynára sa teda otázka, či má vôbec takýto vzťah zmysel. Má? Ak s partnerom popracujete na komunikácii a vyjasníte si niektoré veci, určite má. Ale ak jeden z partnerov nemá záujem o komunikáciu, nechce si nič nechať vysvetliť a uviesť na pravú mieru, takýto vzťah nemá budúcnosť a zbytočne sa len budete trápiť. Ak ale chcete zapracovať na komunikácii a bojíte sa, že partner nebude mať záujem, skúste si prečítať nasledujúce riadky. Sú to rady z praxe a mnohým už pomohli prekonať partnerskú krízu a vrátiť sa do normálu.

Nájdite si čas len na seba

Ak má partner pocit, že ho zanedbávate a uprednostňujete radšej priateľky, zrušte stretnutia s kamarátkami a spravte si chvíľu len pre seba. Choďte na spoločný výlet, zájdite do divadla, do kina. Hlavne sa venujte spoločným záľubám. Dohodnite si rande podobné, ako vtedy, keď ste sa spoznávali. Objavte opäť čaro vašej lásky. Nikdy neviete, možno partner na toto „rande“ príde s kvetinovým boxom.

Nerobte unáhlené závery

Môže sa stať, že bude meškať, čo sa vám nebude, samozrejme, páčiť. Čo keď sa bol staviť pre kvetinový box do blízkeho kvetinárstva a zdržala ho premávka alebo niečo podstatné? Nerobte hneď unáhlené závery a počkajte na vysvetlenie od partnera. Zbytočne tak vyvoláte konflikt, ktorý by ani nemusel nastať, keby ste nereagovali impulzívne.

Buďte k dispozícii

Keď nastane vo vašom živote situácia, z ktorej nebudete vedieť vyjsť von, poprípade partner bude mať problém, buďte mu k dispozícii. Staňte sa lepším poslucháčom. Nezaťažujte ho zbytočnosťami typu akú kozmetiku kúpiť k narodeninám ale radšej si ho vypočujte. Partner sa vám zdôverí, pretože vy ste jeho najbližšia osoba, ktorá ho pochopí a ktorá mu bude vedieť najlepšie poradiť.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokNajlepšie afrodiziaká: Neuveríte, čo jedli ľudia v minulosti
Ďalší článokAko na krásne nechty? Vyvarujte sa týmto 5 chybám, ktoré sú ich tichými zabijakmi
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.