Najlepšie afrodiziaká: Neuveríte, čo jedli ľudia v minulosti

afrodiziaka
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Ako tvrdí urológ, andrológ a sexuológ MUDr. Štefan Horváth: „Úspešný  sex  je  nástrojom pozitívneho myslenia, komunikácie,  ale aj  lásky  a  partnerského  súladu  ako  dôležitého predpokladu  rodinnej  pohody.“  No ako si však ustrážiť chuť na sex aj vo vyššom veku? Vyskúšajte tieto afrodiziaká…

Ľudia  od nepamäti hľadali rôzne spôsoby na oživenie klesajúcej sexuálnej túžby. Pomôcť im mali nielen rôzne rastlinné odvary a výťažky, ale napríklad aj konzumácia zvieracích semenníkov. Začiatkom 20. storočia mali naordinovanú „špecialitu“ v podobe extraktov zo semenníka opíc, ktorú si záujemcovia injekčne vstrekovali. V dnešnej dobe by sa na to však len málokto podujal. Sexuálnu túžbu si radšej zvyšujeme v podobe zázrakov s názvom afrodiziaká.

Boli pomenované podľa antickej bohyne lásky – Afrodity a pod týmto názvom sa skrývajú látky a preparáty, ktoré v organizme človeka spúšťajú chemickú reakciu sprevádzanú určitými sexuálnymi predstavami. Stúpajúci vek, vrásky, tukové vankúšiky, celulitída či strie sa s nami vedia nepekne pohrať. Či chceme alebo nie, naše libido klesá. Kedy už väčšinou strácame chuť na sex?

„Vekom sa, samozrejme, niektoré zmysly otupujú, ale platí aj to, že sexualita má svoju prirodzenú šťavnatosť v každom veku ak si ju vieme vychutnať. Ak myslíme viac na chleba ako na sex, určite dôjde k strate chuti v ktoromkoľvek veku – je len na nás, ako žijeme, ako si svoje pudy a zmysly udržiavame v kondícii nielen fyzickej, ale hlavne psychickej,“ upresňuje odborník.

Afrodiziaká v potravinách

Už od dávnych čias sa lekári a rôzni šarlatáni zaoberali otázkou, ako stupňovať sexuálnu výkonnosť a ako ju udržať aj v neskoršom veku. O mnohých bylinách, potravinách a nápojoch sa predpokladalo, že zvyšujú alebo obnovujú sexuálnu silu.

Hovorí sa, že ustrice pôsobia ako veľmi účinné afrodiziakum práve vďaka vysokému obsahu nevyhnutného zinku. No sú však vhodné len pre tých, ktorí sa neváhajú plesnúť po peňaženke. Táto terapia je totiž priveľmi drahá. Našťastie, však máme iné zdroje zinku – tekvicové a slnečnicové semená, huby, obilninové klíčky a cibuľu. Pozornosť mnohých výskumníkov priťahuje aj kaviár. Obsahuje steroidné látky, ktoré sú svojim zložením blízke pohlavným hormónom, čo môže vysvetľovať pozitívny účinok kaviáru na sexuálne funkcie.

Aj obyčajný zeler sa odpradávna odporúča ako prostriedok na povzbudenie sexuálnej žiadostivosti. Najväčší efekt má pohár zelerovej šťavy, ktorú treba konzumovať každý deň. Petržlen obsahuje účinné látky, ktoré majú mierne dráždivý účinok na močové cesty, takže sliznica sa ľahko prekrví.

Cesnak povzbudzuje mnohé telesné funkcie, najmä žľazy s vnútorným vylučovaním. Práve z toho vychádza často opakované tvrdenie, že pôsobí priaznivo na zvýšenie potencie. Bariérou v masovom využití tohto afrodiziaka bude zrejme výrazná aróma.

Rímsky spisovateľ a autor prírodopisnej encyklopédie – Plínius starší pred mnohými rokmi napísal: „Cibuľa dotlačí do Venušinho objatia aj ochabnutých mužov.“ Cibuľu, najmä červenú, totiž ľudia už dlhé stáročia považujú za jeden z najsilnejších stimulátorov sexuálnej túžby.

Taliani tvrdia, že praženica s červenou cibuľou je schopná prebudiť túžbu aj u tých, u ktorých „zaspala“ už pred mnohými rokmi. Medzi ďalšie potraviny, ktorým sa pripisuje istý povzbudzujúci účinok na sexuálnu aktivitu patria špargľa, avokádo, artičoky, mandle, lieskové orechy, obilninové vločky, med a výťažky z včelej materskej kašičky.

Dobrý prírodný prostriedok, ktorý sa roky považuje za afrodiziakum je koreň ženšenu. V lekárňach a v predajniach byliniek ponúkajú čínsky a sibírsky ženšen. Obidva majú mnoho spoločných vlastností a možností využitia. Čínsky ženšen je vhodný najmä pre mužov. Okrem iného pomáha proti impotencií tým, že zlepšuje erekciu. Sibírsky ženšen je vhodnejší skôr pre ženy, najmä ak trpia poruchami menštruačného cyklu. Užívanie ženšenu by ste mali však konzultovať so svojim lekárom.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokNa zlých miestach: Riskantné zoznamovanie na internete
Ďalší článokPartnerská komunikácia: Ako ju zlepšiť?
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.