Ako na krásne nechty? Vyvarujte sa týmto 5 chybám, ktoré sú ich tichými zabijakmi

nechty
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Pekné nechty sú vizitkou každej dámy. Nemusíte chodiť každý týždeň do salónu na profesionálnu manikúru, postačí domáca starostlivosť. Avšak aj pri nej dokážeme nechtom viac ublížiť ako pomôcť. Vyvarujte sa nasledujúcim chybám a vaše nechty budú prijímať len chválu.

Žiadny podklad

Skôr než nanesiete lak, je potrebné použiť podkladovú bázu. Tá nechty vyživí, ochráni a vašej manikúre predĺži životnosť. Nakoľko k nej lak lepšie priľne, vydrží aj dlhšie. Vyvarujte sa však používania krycieho laku namiesto podkladového! Krycí má totižto iné zloženie a necht by mohol len zbytočne oslabiť a poškodiť.

Nesprávne pilníkovanie

Nechty pilníkujeme vždy v jednom smere, zľava doprava. V žiadnom prípade pilníkom nepohybujte zhora dole, vytvárate si tak na nechtoch malé trhlinky, ktoré neskôr môžu za zvýšenú lámavosť vašich pazúrikov.

Strihanie nechtovej kožtičky

Kožtičku najprv zjemnite a zmäkčite špeciálnym olejom a následne zatlačte tyčinkou z dreva pomarančovníka. Nikdy ju nestrihajte ani neodstraňujte ostrými predmetmi, pretože časom môže zhrubnúť a stane sa nepoddajnou.

Acetón

Úhlavný nepriateľ nechtov na šesť? Predsa acetón. Nepoužívajte acetónové odlakovače, sú agresívne, vysušujú nechty i pokožku, oslabujú a spomaľujú rast nechtov.

Zanedbaná starostlivosť o súpravu manikúry

Ako o všetko, tak aj o súpravu manikúry sa treba starať. Nožničky, pilníky, drevené tyčinky ako aj ostatné nástroje je potrebné pravidelne čistiť, inak sa na nich budú množiť baktérie, ktoré vám môžu spôsobiť nepríjemný zápal či infekciu. Po každom použití ich prepláchnite mydlovou vodou a osušte.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokPartnerská komunikácia: Ako ju zlepšiť?
Ďalší článokDavid F. Sandberg sa počas karantény doma nudil. S manželkou natočil krátky horor
Som večne zasnívane dievča, ktoré rado píše, číta a moderuje v rádiu. Milujem jahody, čokoládu a nezábudky. Mojím heslom je: "Nesnívaj svoj život, ale ži svoje sny!"

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.