Ako mať dlhé prírodné nechty: Vyskúšajte naše tipy!

Ženy majú v sebe od prírody zakódované, že chcú byť atraktívne a čo najviac zaujať svoje okolie. Nadýchané vlasy, žiarivá pleť, hebká pokožka, lichotivá postava. To je to, o čo tu ide. A čerešnička na torte toho všetkého? Krásne dlhé a zdravé prírodné nechty. Ako ich dosiahnuť? To čoskoro zistíte!

Trendom dnešnej doby je prirodzená krása. Nie je striktne dané, čo musíte nosiť alebo ako sa líčiť, ale je kladený dôraz na prirodzený vzhľad a hlavne, aby ste boli vo vlastnom tele spokojné. Aj vo svete manikúry sa všeličo zmenilo. Prehnane dlhé špicaté alebo hranaté nechty plné farieb už nie sú v kurze. Prirodzený elegantný vzhľad je to pravé orechové. Ako ale získať dokonalý tvar a dĺžku, keď sa vám nechty lámu, štiepia alebo takmer nerastú?

Tieto 3 rady vám môžu pomôcť:

Pozor na vodu

Voda a leto k sebe neodmysliteľne patria. Avšak dlhá doba v bazéne či v mori nechtom neprospieva, zmäknú a sú veľmi náchylné na poškodenie a zlomenie. Preto akonáhle opustíte vodnú plochu, ruky si dôkladne osušte a vyhnite sa bezprostrednej záťaži nechtov. Pozor dávajte aj pri umývaní riadu a používajte rukavice. Ochranu ocenia nielen nechty, ale aj pokožka rúk.

Fyzická námaha

Každá činnosť, pri ktorej nasadzujete ruky a nechty do akcie, je chvíľou, kedy môže dôjsť k ich zraneniu. Ak si nechcete nechty zlomiť, je dobré ich dodatočne spevniť. Možno sa vám to nezdá, ale pomôže aj jedna alebo dve vrstvy klasického laku na nechty, hoci zvyčajne nevydrží dlhšie, než pár dní.

Tip: Lepšou alternatívou laku je gél lak. Práca s ním je podobná, ale je pevnejší, pružný a na nechtoch vydrží aj dva týždne bez poškodenia. Na jeho aplikáciu je však potrebná UV alebo LED lampa. Ak sa pre gél lak rozhodnete, odporúčame zadovážiť si výhodné sady na úpravu nechtov gél lakom, v ktorých nájdete všetko potrebné.

Vitamíny a minerály do akcie

Mäkkým a krátkym nechtom často chýba dostatok minerálov a vitamínov. Určite nie je potrebné bežať do lekárne a prehĺtať lieky. Zamerajte sa na potraviny obsahujúce vitamíny A, B, C, a tiež na dostatočný príjem železa a zinku. Najdôležitejší je čas. Žiadne ovocie ani pilulka vám nechty zo dňa na deň nepričarujú. Počítajte s týždňami, než spozorujete jasne viditeľné zlepšenie. Čakanie sa ale oplatí, nechty zosilnejú a naberú späť zdravú farbu.

Veľkým pomocníkom, okrem vyváženej stravy, je tiež pravidelné natieranie rúk kvalitnými krémami a vyživovanie nechtov za pomoci špeciálnych olejčekov. Okrem ich posilňujúcich účinkov si navyše môžete vychutnať aj celú škálu ovocných a kvetinových vôní. Práve vďaka nim je aplikácia tak príjemnou a relaxačnou záležitosťou. Za chvíľu budete mať nechty ako zo salónu!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokŠesť vecí, ktorými si nevedome ničíte pleť
Ďalší článokEko-bio-raw mafia sa zmocňuje tejto spoločnosti: Dostala aj vás?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.