Šesť vecí, ktorými si nevedome ničíte pleť

pleť
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Viete, ako si nevedome ničíte pleť? Napriek tomu, že sa o ňu pravidelne staráte, stále nie je dokonalá? Na čele sa vám robí vyrážka, na lícach máte nepekné začervenanie a tak ďalej. Možno sa o ňu staráte dobre, ibaže stále robíte jednu zo šiestich vecí, ktoré jej neprospievajú.

Aj týmto si ničíte pleť a ani o tom netušíte:

Káva

Áno, dobre čítate. Za suchú pleť a vrásky často môže vysoká dávka kofeínu, ktorý sa nachádza práve vo vašej obľúbenej káve. Ak sa tekutej pochúťky nechcete vzdať úplne, znížte počet šálok na jednu. V opačnom prípade ju nahraďte zeleným čajom.

Vytláčanie vyrážok

Jednou z najhorších vecí, ktorú môžete svojej pleť urobiť, je vytláčanie vyrážok. Okrem toho, že sa môžu rozmnožiť po celej tvári, veľakrát sa stáva, že po nich ostávajú nepekné jazvy.

Spánok s make-upom

Prvá a najdôležitejšia vec, ktorú musíte pred spánkom urobiť, je odlíčiť sa a vyčistiť si tvár. Či už cez deň používate klasický make-up alebo si dávate iba špirálu, je nutné, aby ste odstránili všetko. Veľmi dôležité je aj to, aby ste sa odlíčili správne, nakoľko vaša pleť potrebuje počas noci dýchať.

Preskakovanie jedál

Túžite schudnúť, preto sa nestravujete pravidelne a vynechávate najmä hlavné jedlá dňa?Je to to najhoršie, čo môžete urobiť. Nielenže neschudnete, pretože po návrate domov „vybrakujete“ celú chladničku, ale ublížite tým aj svojej pleti, ktorá starne dvojnásobne rýchlo.

Dlhá, horúca sprcha

Možno si myslíte, že sprcha hydratuje vašu pokožku, ale opak je pravdou. Kým stojíte v sparenom prostredí, vaša pleť sa neuveriteľnou rýchlosťou vysušuje. Ak ste už červená ako paprika, rýchlo vyjdite zo sprchovacieho kúta.

Zlý pitný režim

Počúvame to už od detstva: „Dodržiavajte pitný režim!“ Avšak niečo na tom bude, nemyslíte? Pokiaľ málo pijete, rýchlejšie starnete. Vypite každý deň aspoň 2 litre vody a uvidíte, že sa vám vaša pleť odvďačí. Bude pevnejšia, pružnejšia a najmä hydratovaná.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokČierny čaj: Aké má účinky a prečo prospieva vášmu telu?
Ďalší článokAko mať dlhé prírodné nechty: Vyskúšajte naše tipy!
Som večne zasnívane dievča, ktoré rado píše, číta a moderuje v rádiu. Milujem jahody, čokoládu a nezábudky. Mojím heslom je: "Nesnívaj svoj život, ale ži svoje sny!"

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.