Batohy nie sú limitované vekom a každý by mal vlastniť aspoň jeden

batohy
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Nech máte dieťa v akomkoľvek veku, vždy by ste mali podľa toho prispôsobiť aj výber školského batoha, no zabúdať by ste rozhodne nemali ani na seba.

Kým pri dieťati v predškolskom veku sa hľadaniu toho pravého školského batoha venujeme oveľa dlhodobejšie, pri tých vyspelejších nechávame výber v ich rukách. Ako ovplyvniť, aby išlo o vhodný doplnok primeraný veku dieťaťa, a zároveň im tento praktický prvok poslúžil hneď niekoľko rokov?

Vyberáme prvýkrát tašku do školy

Školský batoh by mal okrem jeho farebného prevedenia spĺňať aj niekoľko kritérií. Okrem kvality by mal byť vhodný na úschovu učebníc, nevyhnutných školských pomôcok ako aj desiatej. Veľký počet priehradiek nestačí, školská aktovka by mala byť pevného vystuženého tvaru, ktorý by sa dieťaťu pohodlne nosil. Zabúdať by sme však nemali ani na prispôsobenie tašky, nechceme predsa detskú chrbticu zbytočne zaťažiť.

Ruksak pre vyspelejšieho školáka

Kým pri výbere toho prvotného ruksaku sa nezdráhame upustiť uzdu našej fantázie, pri kúpe toho druhého by sme mali byť už obozretnejší. Nemusíme sa úplne vyvarovať kreatívnym kúskom, no žiarivé farby nie sú v tomto prípade úplne vítanou voľbou.

Zaujímavý batoh ocení aj stredoškolák

Pri dospievajúcom dieťati je najvhodnejšou alternatívou siahnuť po ruksakoch v monotónnych odtieňoch. Tí odhodlanejší môžu vsadiť aj na výrazné pastelové farby, mali by mať však vopred premyslené, s čím to budú kombinovať. Pri výbere nie je cena rozhodujúca, aj lacné ruksaky zodpovedajú kvalite a sú natoľko originálne, že z rozsiahlej ponuky nejaký určite vyberiete. Takýto ideálny darček poteší nejednu slečnu, no praktický doplnok ocení aj váš syn.

No nie je pravidlom, že batohy sú len výhradným doplnkom detí. Nosiť ich môžete aj vy, pokiaľ to s voľbou nepreženiete. Takýto praktický doplnok oceníte najmä vtedy, keď vaša kabelka nebude disponovať dostatkom úložného priestoru a vy budete hľadať ideálnu náhradu. Nehovoriac o absolútnej voľnosti rúk, ktorú taktiež neraz oceníte.

Zdroj obrázka:

Viktoria Minkova / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokZabudnite na čiernu a vsaďte na oblečenie žiarivých farieb
Ďalší článokDo kín prišiel hudobný dokument Tempos, mapujúci Rytmusovu kariéru
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.