Eko-bio-raw mafia sa zmocňuje tejto spoločnosti: Dostala aj vás?

eko-bio-raw
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Eko-bio-raw mafia sa zmocňuje spoločnosti! Nikto nevie, kto za tým stojí, no každý im to verí. Dajte si pozor, nie všetko EKO BIO RAW musí byť nutne pre naše telo aj prospešné!

Ruku na srdce, ktorá matka nechce pre svoje dieťa len to najlepšie? Každá z nás má však inú predstavu o tom, čo je správne. V poslednej dobe sa rozmohla v spoločnosti mamičiek eko-bio-raw filozofia. Dajme deťom len bio produkty, najlepšie raw, lebo je to zdravé a odporúčala to modelka v televízii, ktorá tvrdila, že vďaka eko-bio-raw je taká štíhla a krásna. Aj moje deti si to zaslúžia!

Fenomén doby

Fenomén tejto doby prerástol do vzniku takzvanej eko-bio-raw mafie. Hovoríme tu o maminkách a ženách, ktoré si radia ako uvariť bio jedlo, ako dieťaťu dopriať len prirodzenú formu cukru a uchrániť ho od týchto jedov. Vyhýbať sa éčkam, lepku, glukóze, umelým sladidlám, jódovej soli, mastným jedlám a tučnému mäsu je základom ich výchovy.

Neodopierajte dieťaťu normálne jedlo 

Je jasné, že tieto ženy to myslia dobre, no ich konanie má opačný efekt, ako by očakávali. Dieťa je tvor zvedavý, je to malé čudo, ktoré skúša všetko, s čím sa vo svojom živote stretne. Ak mu zakážeme všetky tieto dobroty, nájde si k nim cestu a my už nebudeme mať tú moc viesť ich a usmerňovať. Dieťa zájde do obchodu a bude sa napchávať za rodičovským chrbtom, čo môže viesť až ku vzniku obezity, ktorá je prepojená aj s inými ochoreniami psychického charakteru ako bulímia či anorexia.

Namiesto toho, aby sme deťom odopierali, čo je pre nich tak lákavé, naučme ich, že takéto veci sa konzumovať smú, no len v prirodzenej miere. Je dobré dať si čokoládku, no nie je správne dať si päť čokoládok. Je dovolené raz za čas otvoriť balíček s chrumkavými čipsami, no nie je v poriadku, ak ich konzumujeme každý deň. Naučme deti, že pohyb je základom zdravého životného štýlu, ukážme im našu slovenskú krajinu, kultúrne dedičstvo a na takéto výlety im pokojne zabaľme aj chlieb s rezňom a jablko.

Eko-bio-raw mafia mamičiek

Eko-bio-raw mafia – združenie mamičiek, ktoré sa úporne snažia ignorovať fakt, že v dvadsiatom prvom storočí nie je možné vypestovať bio produkty, pretože bio farmy sú hneď vedľa masových pestovateľov paradajok a tak sa postreky šíria vzduchom aj pôdou.

Mamičky, ktoré do noci „vypekajú“ nejedlé raw koláčiky bez štipky glukózy či lepku. Mamičky, ktoré idú z obyčajných matiek spraviť krkavčie matere, pretože svojim deťom podávajú jedy. Sú to matky tejto doby a veria, že robia to najlepšie, čo sa dá, pretože nám médiá strkajú pred oči šťastné vychudnuté modelky. Avšak, až sa tieto modelky postavia do prirodzenej polohy a zbavia sa make-upu, uvidíme chodiacu kostru s akné na pleti a so zničenými a polovypadanými vlasmi.

EKO BIO RAW je fajn, ak to striedame s prirodzenou stravou typickou pre naše slovenské korene. Bryndzové halušky so slaninou v pondelok a v utorok pokojne môžeme rodine pripraviť diétnejší šalát s kuracím mäsom. Pamätajme si na zlaté pravidlo: VŠETKO S MIEROU! To sa týka aj EKO BIO RAW FENOMÉNU.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokAko mať dlhé prírodné nechty: Vyskúšajte naše tipy!
Ďalší článokČo by ste urobili, keby vám niekto sľúbil, že zavolá, no potom sa už vôbec neozve?
Som úplne žena, ktorá vidí svet vlastnými očami a tvrdí, že žena je vo svojej obyčajnosti neobyčajná, pretože obyčajná žena je vždy dokonalá.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.