Kyselina hyalurónová: 5 dôvodov, prečo ju používať

kyselina hyaluronova
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Kyselina hyalurónová je dôležitou súčasťou nášho tela. Jej funkciou je naväzovať na seba vodu a regenerovať bunky, ktoré nemajú priamy prístup ku krvnému obehu. Postupom veku ju telo prestáva produkovať v takej miere ako zamlada. Dnes už však existuje veľa možností ako ju dopĺňať zvonku.

Ponúkame vám 5 dôvodov, prečo je kyselina hyalurónová potrebná a je dôležité ju používať:

  1. Kyselina hyalurónová udržuje v tele vlhkosť a nielen v pleti samotnej, ale aj v dôležitých vnútorných častiach tela. Prirodzene sa nachádza v slizniciach, ďasnách, kĺboch a očnej buľve. Preto je dôležité dbať na pitný režim, keďže voda je pre jej fungovanie kľúčová.
  2. Procesy, do ktorých kyselina hyalurónová zasahuje súvisí s tvorbou kolagénu, a teda ovplyvňuje pružnosť pokožky. Tá s pribúdajúcim vekom chabne a stráca sa.
  3. Vyššie spomenuté deje sú zásadné pre viditeľnosť starnutia pokožky a hlavným benefitom kyseliny hyalurónovej je, že spomaľuje starnutie pleti.
  4. Kyselina hylaurónová preniká do hlbších vrstiev pokožky a spolu s peptidmi alebo retinolom je schopná redukovať jemné vrásky.
  5. Vďaka antioxidačným vlastnostiam ochraňuje pleť od voľných radikálov.

Dekoratívna kozmetika PAESE má vo svojej ponuke prírodných produktov SÉRUM s obsahom kyseliny hyalurónovej, v ktorom kyselina hyalurónová tvorí 1,5% prípravku. Obsahuje tri typy tejto kyseliny, vďaka ktorým dokáže dobre hydratovať pleť zvonku aj zvnútra, dodáva jej elasticitu a pri pravidelnom používaní redukuje vrásky. Môžete ho aplikovať priamo na pokožku alebo zmiešať s vaším obľúbeným krémom. Veľmi dobre slúži ako prvá vrstva pri nanášaní make-upu. V takom prípade je pleť pod make-upom vynikajúco hydratovaná a vyživovaná počas celého dňa.

serum paese

Tip pre dokonalú starostlivosť: Ak máte veľmi suchú pokožku, sérum môžete namiešať v pomere 1:1 s Baobab olejom. Pri normálnej a mastnej pleti môžete rovnakým spôsobom získať vhodnú hydratáciu s Argánovým olejom. Ak nemáte problémovú pleť, alebo popraskané žilky či výrazné vrásky, takáto kombinácia (sérum + olej) výborne docieli funkciu podkladu pod make-up a potom už nebude nutné používať ani podkladovú bázu.

Doprajte svojej pleti hydratáciu, ktorá je hĺbková a omladzujúca. Kyselina hyalurónová je skvelou voľbou pre doplnenie aktívnych a nášmu telu prirodzených zložiek.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokPozor na opaľovacie krémy: Niektoré obsahujú životu nebezpečné látky
Ďalší článokOriginálne prstene ako z rozprávky: Viete, z čoho sú vyrábané?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.