Chcete sa pred letom dostať do formy? Poradíme vám, ako na to

do formy
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Povianočný čas na nás dolieha. Skoré stmievanie, pochmúrne dni a tento rok aj minimum snehu. Pozitívom je, že už len pár týždňov a máme tu teplejšie ročné obdobie.

Ak ste cez zimu výrazne pribrali a máte problém zmestiť sa do obľúbeného oblečenia, poradíme vám, ako sa pred letom dostať do formy.

Brušáky

Najväčším problémom mnohých žien je tuk na brušku. Ovísajúci tuk navyše nebude dobre vyzerať na jar a cez leto.

Odporúčame vám preto vyskúšať pár cvikov na brucho. Začnite cvičením klasických brušákov. Aj keď mnohým ženám nie sú po vôli, pomôžu vám zbaviť sa nadbytočného tuku na bruchu. Na začiatok skúste pár krátkych sérií brušákov. Po čase môžete pridávať.

Vibračné plošiny

Ak plánujete cvičievať doma, skúste si doniesť z predajní s náradím na cvičenie nové vibračné plošiny. Je potvrdené, že 10-20 minút cvičenia na vibračnej plošine vám dokáže nahradiť jednu celú hodinu v posilňovni.

Ako ale vibračná plošina funguje? Funguje na princípe prenášania vibrácii do svalov, čím ich vlastne núti k reflexívnemu sťahovaniu. Ak budete meniť polohy na vibračnej plošine, zapojíte svalstvo celého tela. Niet lepšieho pomocníka na cvičenie, ako je vibračná plošina. Dokáže totiž precvičiť takmer všetky svaly na tele!

Konzumácia zeleninových a ovocných smoothies

Úprava jedálnička je samozrejmosťou pri chudnutí, no ak sa chcete dostať do formy, odporúčame vám prijímať viac čerstvého ovocia a zeleniny. V tuhom stave vám možno až tak nebudú chutiť. Čo ale keby si z nich budete robievať čerstvé zeleninové a ovocné smoothies?

Ak vám dochádzajú nápady, čo s čím kombinovať, kúpte si knižku s receptami na ovocné a zeleninové smoothies.

Smoothies si môžete zmiešať s ovsenými vločkami, orieškami, alebo s chia semienkami. Vitamíny v kombinácii s vlákninou sú pre náš organizmus veľmi dôležité. Smoothies vás zasýtia a sú vhodné predovšetkým ako raňajky, či desiata.

Pre tie ženy, ktoré sa chcú dostať do formy, je konzumácia zeleninových a ovocných nápojov dôležitá. Môžete si ich brávať vtedy, keď si pôjdete zakorčuľovať na dámskych kolieskových korčuliach alebo keď pôjdete na turistiku, na bicykel, či na obyčajnú prechádzku do lesa.

Aby ste sa v lete mohli pochváliť vypracovanou postavou, upravte si jedálniček a začnite s cvikmi už teraz.

Zdroj obrázka:

Autor: alphaspirit / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokKrásny život tučniakov – Na lásku už nezostal čas
Ďalší článokNová česká komédia Prípad mŕtveho nebožtíka si strieľa z televíznych kriminálok
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.