Ako sa chrániť pred nebezpečným koronavírusom? Treba dodržiavať tieto pravidlá!

chrániť pred nebezpečným koronavírusom
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Nebezpečný koronavírus nás už ohrozuje viac než rok a opatrenia týkajúce sa tohto vírusu nie sú po vôli už takmer nikomu. Treba si však uvedomiť, že akékoľvek nerešpektovanie pravidiel, obchádzanie pravidiel, ktoré nás majú chrániť pred týmto vírusom, môže ublížiť predovšetkým nám a našim blízkym. Ako sa ale chrániť pred nebezpečným koronavírusom?

Používajte kvalitné certifikované respirátory

Keďže tu máme viaceré nebezpečnejšie varianty tohto vírusu, je potrebné klasické rúška nahradiť kvalitnými certifikovanými respirátormi. Odporúčame vám zaobstarať si do zásoby kvalitné certifikované respirátory. Odporúčajú sa kvalitné respirátory FFP2, ktoré ochránia pred vírusom podstatne viac ako samotné jednorázové rúško. Zachytia podstatne viac vírusových čiastočiek, čím vás ochránia pred preniknutím vírusu do organizmu cez horné dýchacie cesty.

Tak, ako aj v prípade rúšok, tak aj v prípade respirátorov je potrebné mať prekrytý nos aj ústa, inak nebude mať táto ochrana žiadny účinok.

Kúpte si germicídne žiariče

Ak sa chcete chrániť pred nebezpečným koronavírusom, okrem používania respirátorov si kúpte aj spoľahlivé germicídne žiariče. Okrem toho, že zbavujú interiér vírusov a baktérií, chránia nás pred plesňami a kvasinkami. Vyčistia vám domácnosť, kanceláriu, ale aj celkovo firemné priestory. Takáto investícia sa určite oplatí!

Vyhýbajte sa miestam, kde sa zdržiava veľa ľudí

Ak máte možnosť, využite online objednávanie a dovoz potravín až priamo domov. Všetko, čo sa dá, vybavte cez internet a ak už nebude iná možnosť, nezabúdajte si vziať latexové jednorázové rukavice, respirátor a dezinfekčný prípravok na ruky so sebou, aby ste mali istotu, že budete chránení pred koronavírusom.

Do prírody chodievajte na miesta, kde nestretnete nikoho, resp. minimum ľudí.

Zdroj obrázka:

Autor: Corona Borealis Studio / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokAké aktivity môžete pripraviť svojim deťom na letné prázdniny?
Ďalší článokJednoduché tipy a triky, ktoré vám pomôžu skrášliť obývačku
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.