Aké aktivity môžete pripraviť svojim deťom na letné prázdniny?

letné prázdniny
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Letné prázdniny sú ešte pomerne ďaleko, no väčšina detí sa už nevie dočkať krásneho letného počasia, kedy budú môcť tráviť viac času pri vode, na záhrade, hraním sa v exteriéri. Každý rodič chce pre svoje dieťa to najlepšie. Chce, aby voľný čas trávilo rozumne a nestrávilo ho celé dni pri počítači.

Ak chcete svojim deťom pripraviť nezabudnuteľné leto, aké aktivity môžete pripraviť svojim deťom na letné prázdniny?

Prihláste ich na letné jazykové tábory

Vzdelanie je veľmi dôležité a preto skúste svojich starších potomkov prihlásiť do letných jazykových táborov. Odporúčame denné letné jazykové tábory na Slovensku, kedy dieťa budete voziť priamo do týchto táborov a po skončení denného vzdelávania si ich budete môcť vyzdvihnúť. Tieto tábory sú určené pre deti vo veku 4 až 12 rokov. Malé deti pochytia základy, staršie deti sa v ňom budú môcť zdokonaliť. Samozrejme, deti budú rozdelené podľa veku.

Cudzie jazyky pomáhajú výrazne zlepšiť našu budúcnosť a platí to aj pri deťoch.

Stanovanie

Počas vašej dovolenky skúste s deťmi naplánovať stanovanie. Určite máte svoje obľúbené miesto, kemp, kde by ste chceli ísť, no doteraz ste nemali túto možnosť. Stanovanie čo i len na jednu noc sa bude deťom páčiť. Predstava trávenia noci v prírode je pre mnohé, najmä väčšie deti, zážitok. Pred stanom si môžete vytvoriť vlastný kemp, kde si navaríte chutné jedlo a upečiete si špekáčiky.

Ideálne, ak uprednostníte kempy, kde sú aj sociálne zariadenia, ale aj stanovanie v prírode mimo civilizácie má svoje čaro.

Loptové hry

Cieľom rodičov je odtrhnúť deti od obrazoviek mobilov a od počítačov. Skúste to napríklad aj loptovými hrami. Skúšajte rôzne loptové hry na záhrade, hrávajte s deťmi turnaje. Deti sú prirodzene súťaživé a takéto aktivity sa im budú určite páčiť.

Okrem týchto aktivít odporúčame maľovanie s pomocou paliet na maľovanie, bicyklovanie, bláznenie na trampolíne a kúpanie v bazéne, či v prírodnej nádrži.

Zdroj obrázka:

Autor: Robert Kneschke / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokPsychologický triler Dobrí susedia: Dobré ploty robia dobrých susedov!
Ďalší článokAko sa chrániť pred nebezpečným koronavírusom? Treba dodržiavať tieto pravidlá!
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.