Ako predĺžiť životnosť sporáka a práčky? Ponúkame vám pár praktických rád, ako na to

životnosť práčky
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Spotrebiče v domácnosti patria k najdrahším položkám, ktoré si rodiny zaobstarávajú pri zariaďovaní nového domova. Aby nám ale slúžili čo najdlhšie, musíme sa o ne 100% starať. Hovorí sa, že spotrebič nevydrží dlhšie ako doba záruky. Ukážeme vám ale, ako predĺžiť životnosť dvoch najpoužívanejších spotrebičov v domácnosti – práčky a sporáka.

Práčka

Aby vám práčka vydržala čo najdlhšie, odporúčame vám pravidelné utieranie gumových tesnení, aj dvierok. Po každom praní, keď vyberiete prádlo, je potrebné utrieť dvierka a celý bubon. Pravidelným utieraním práčky (tesnení a bubna) predídete hrdzaveniu a vzniku plesní.

Na utieranie práčky vám odporúčame používať švédsku utierku. Jemná látka, ktorá má vysokú savosť, dokáže utrieť veľké mokré plochy a ľahko sa ňou dostanete aj do záhybov tesnení.

Veľké problémy vám časom môže robiť čerpadlo práčky. V obchodoch s náhradnými dielmi si však budete môcť kúpiť náhradné čerpadlo do práčky aj takého modelu, ktorý sa už nemusí vyrábať.

Každopádne, venujte sa čisteniu bubna, tesnení a všetkých záhybov, kde sa môže zachytávať voda a môže tam vznikať pleseň. Nezabúdajte ani na čistenie zásobníka, kde dávate prach na pranie a aviváž. Zásobník po opraní vyberte, vypláchnite zvyšky prášku na pranie, následne poutierajte a položte na suchú podložku, aby sa dostatočne vysušil. Dôležité je čistiť práčku aj zvnútra. Na čistenie bubna odporúčame ocot a sódu bikarbónu. Drahé prípravky na čistenie práčky sú úplne zbytočné.

Sporák

Rady pečiete? Časom vás môže prekvapiť prepálená špirála, ohrievacie teleso. Nemusíte však zúfať. Ak je sporák stále ešte použiteľný, stačí si kúpiť lacné ohrievacie teleso do sporáka a môžete ho aj naďalej používať.

Nezabúdajte však na jeho pravidelné čistenie. Opäť vám môže pomôcť sóda bikarbóna a ocot. Na zažratú špinu však budete potrebovať kvalitný odmasťovač, ktorý kúpite v ktorejkoľvek drogérii.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokPlánujete modernizáciu obývačky? Poradíme vám pár šikovných trikov, ako tento priestor skrášliť
Ďalší článokNový film Shazam! Sľubuje v kinách množstvo zábavy
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.