Čo všetko vám môže brániť v tom, aby ste sa dobre vyspali?

dobre vyspali
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Spánok je pre naše telo veľmi dôležitý, avšak stále viac ľudí sa trápi s nespavosťou. Niekedy si ale neuvedomujeme, že práve nezdravými návykmi a nevhodným vybavením spálne negatívne ovplyvňujeme kvalitu nášho spánku. Čo všetko vám môže brániť v tom, aby ste sa dobre vyspali?

Kvalitný matrac

Váš spánok môže výrazne ovplyvniť aj zlý matrac. Treba ho teda nahradiť za nový, kvalitný.

V súčasnosti je veľký záujem o kvalitnejší zdravotný matrac, ktorý je vyrobený z kvalitných materiálov, je antialergický a dostatočne odvetrávaný, aby sa v matraci nerozmnožili plesne.

Objednať nový zdravotný matrac sa dá aj z pohodlia domova. Treba však poznať rozmery postele a tomu prispôsobiť rozmer matraca.

Slabá starostlivosť o matrac

Okrem kvality matraca môže váš spánok narúšať aj slabá starostlivosť o túto dôležitú časť postele. Matrace, či už sa jedná o matrace 90×200, alebo 180×200, by mali byť pravidelne vetrané, čistené a mali by sa špeciálnymi nadstavcami aj vysávať. Ak ste silná alergička, alebo váš partner, či deti majú silnú alergiu na prach a roztoče, práve prach a roztoče prítomné v matracoch môžu narúšať ich spánok.

Starajte sa preto o matrace dôkladne. Vždy pri prezliekaní obliečok a plachiet nezabúdajte matrace vyvetrať a povysávať. Na povrchu matraca sa zachytáva prach a zvyšky kože, ktoré sú mimochodom živnou pôdou pre roztoče.

Vydýchaný, prehriaty vzduch a prekúrená spálňa

Teplota a vlhkosť vplývajú na kvalitu nášho spánku, či si to uvedomujeme, alebo nie. Odporúčame vám preto spálňu dôkladne vetrať. V zime odporúčame nárazové vetranie viackrát za deň. V lete sa odporúča hlavne skoro ráno, kedy sú teploty ešte relatívne nízke a do spálne si tak nepustíme vyhriaty vzduch.

V zime, resp. počas celej vykurovacej sezóny, by sme nemali spálňu príliš prekurovať. Príliš suchý vzduch bude vysúšať vaše sliznice, čo vám spôsobí problémy s dýchaním a navyše vaše nosové dutiny tak budú náchylnejšie na vírusové ochorenia.

Zdroj obrázka:

Autor:  Alena Ozerova / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokAko rozumne tráviť voľný čas a spraviť aj niečo pre svoje telo?
Ďalší článokNevinná hra: Naozaj dievčatko uniesla zločinecká sieť?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.