Lunárna diéta. Ako sa zbaviť 5 až 7 kíl za 28 dní?

Lunárna diéta
Lunárna diéta
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Leto sa už nezadržateľne blíži a spolu s ním aj túžba po peknej postave. Ak sa vám ešte nepodarilo schudnúť a lámete si hlavu nad tým, ako sa čo najefektívnejšie zbaviť 5 až 7 kíl za necelý mesiac, vyskúšajte diétu podľa fáz mesiaca.

Lunárna diéta vyžíva rytmus Mesiaca, vďaka čomu sa môžete zbaviť zimných pneumatík rýchlejšie. Vedeli ste, že práve toto nebeské teleso má vplyv na našu Zem a tiež na psychiku? Stačí sa riadiť jeho fázami.

Vďaka fázam – spln, nov, prvá štvrť, posledná štvrť a znameniam zverokruhu, ktorými prechádza, si môžete zadeliť najviac vyhovujúcu stravu pre vaše telo. Mesiac totiž neovplyvňuje iba príliv a odliv morí. Keďže ľudské telo je tvorené vodou (až 75 %), má vplyv aj na tekutiny. Takže teda pôsobí aj na ľudský organizmus, na stravovanie, látkovú výmenu a tiež účinok potravy na naše telo. Každá zo štyroch fáz určuje, kedy si môžete dopriať a kedy zase ubrať a nezaťažovať telo. Počas Novu a pribúdajúceho Mesiaca sa uskromnite v jedle a v čase ubúdajúceho Mesiaca môžete jesť viac ako inokedy.

Mesačnú diétu začnite deň pred splnom a večer pred ním len pite.

1. Fáza – NOV

Nov je ideálny na očistu, pôst či detox. V tejto fáze mesiaca sa ľahko zbavíte nezdravých návykov či závislostí. Práve teraz je účinok najefektívnejší. Ľudské telo teraz pozitívne reaguje na šťavy a čaje. Zabudnite na tuhé jedlo a skôr sa zamerajte na príjem tekutín. Na prvom mieste by mala byť voda. Káve, alkoholu a sladeným nápojom sa oblúkom vyhnite. Vyskúšajte citrón, limetky či rozmarín, ktoré si môžete pridať do vody. Povolené sú tiež bylinkové čaje.

2. Fáza – PRVÁ ŠTVRŤ

Tu platí pravidlo, že čím plnší je Mesiac, tým viac sa na vás môžu usádzať kilá navyše. Keďže teraz telo zhodnocuje potravu, zamerajte sa na zdravú stravu a vylúčte všetky škodliviny. Majte pod kontrolou energetickú hodnotu jedál. Radšej stavte na odľahčené jedlá ako čerstvá zelenina a ovocie, prípadne orechy, hydina, menej tučné mäso, divina, ryby či sójové výrobky. V tejto fáze sa vyhnite mliečnym výrobkom, ktoré zahlieňujú. Tiež vynechajte výrobky z bielej múky, sladkosti, smažené jedlá a tučné či údené mäso.

3. Fáza – SPLN

Spln + chladnička = obrovská priberacia katastrofa! Keďže je telo v tejto fáze pripravené na maximálne ukladanie do svojich zásob, mali by ste jesť čo najmenej. Už deň pred splnom a po splne sa radšej oblúkom vyhýbajte chladničke. Práve počas tejto fázy na vás budú striehnuť všetky tukové vankúšiky sveta v podobe nezdravého jedla. Preto sa vtedy stravujte striedmo a vyhnite sa energetickým bombám. Vlčí hlad nezaháňate zavíjaním na Mesiac, no skúste si urobiť radšej zeleninový šalát. Nezabúdajte ani na dostatočný pitný režim.

4. Fáza – POSLEDNÁ ŠTVRŤ

Pri tejto fáze platí, že čím je Mesiac menší, chudnutie bude ľahšie. Telo je vo výbornej kondícií a spotreba energie frčí na plné obrátky. V tomto období sa nemusíte až tak kontrolovať. To však neznamená, že môžete chodiť na nočné výjazdy do chladničky! Uprednostnite radšej dusenú zeleninu, celozrnné produkty či bielkoviny. Ešte stále obmedzujte jedlá, ktoré zaťažujú tráviacu sústavu – teda cukor, mastné či smažené, tučné mäso a veľa tuku.

To, v akej fáze sa práve nachádzame si môžete pozrieť tu.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokNajžiadanejšie hračky pre deti v 80-tych a 90-tych rokoch: Aká bola vaša obľúbená?
Ďalší článokTvorcovia zverejnili prvé zábery z očakávanej česko-slovenskej komédie Striedavka
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.