Športujete? Tieto potraviny by nemali chýbať vo vašom jedálničku

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Strava a šport, to ide k sebe. Správne stravovanie je dôležité ak sa snažíte zbaviť nadbytočného tuku, ale aj ak sa nebojíte zvýšiť objem svojej svalovej hmoty. Nech sú vaše športové ciele akékoľvek, tieto potraviny by ste zo svojho jedálnička rozhodne nemali vynechať.

Vajíčka, ryby, ale aj sladké zemiaky

Prvými na našom zozname sú vajíčka. Obzvlášť bielky majú vysoký obsah proteínov. Patria tak medzi najkvalitnejšie, ale zároveň najlacnejšie bielkoviny. Aj keď pre chudnutie, či budovanie svalov nie sú žĺtky až tak dôležité, obsahujú dôležité vitamíny a minerály.

Ďalšie spomenieme batáty. Áno, tieto sladké zemiaky neodpisujte len kvôli tomu, že sú sladké. Nie je pravda, že majú viac kalórií ako obyčajné zemiaky. Obsahujú množstvo vlákniny a sú bohaté aj na vitamíny A, C a B6.

Presuňme sa k rybám. Z nich je najlepšou voľbou tuniak. Má vysoký obsah bielkovín a minimum tuku, avšak pozor, aby nebol nakladaný v oleji, z množstva tuku je razom desaťnásobok. A to za minimum už rozhodne považovať nemôžeme.

Hydina, či ovsené vločky sú dobre známe každej športovkyni. A čo cestoviny?

Ak skôr obľubujete chutnú hydinu, ideálnou voľbou sú morčacie prsia. Patria medzi najchudšie biele mäso. Sú dobrým zdrojom bielkovín a taktiež obsahujú vysoké množstvo vitamínov a iných prospešných látok.

V prípade, že hľadáte potravinu, ktorá je prakticky bez tuku, sú ňou cestoviny. Avšak len ak si ich dáte samotné, čo asi robiť nebudete. Našťastie existuje množstvo chutných omáčok, ktoré vám jedálniček nepokazia a s cestovinami sú úžasné. Skúste si vybrať kvalitnejšie cestoviny, ktoré obsahujú množstvo vlákniny.

Čo by to bol za zoznam potravín vhodných pre športovo založených ľudí ak by sme nespomenuli ovsené vločky? Sú zdrojom komplexných sacharidov, bielkovín a naviac majú veľmi nízky obsah tuku. Sú vhodné ako jedlo pred tréningom. Naplnia vaše svaly energiou, čo sa pozitívne prejaví na vašom výkone.

Zdroj obrázka:

Autor: Krakenimages.com / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokVražedný Odpočítavač a podcast o skutočných zločinoch
Ďalší článokChcete podlahu, ktorá bude spájať overenú klasiku a modernosť?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.