6 vecí ktoré, by ste si mali určite vziať na dovolenku

dovolenka
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Príjemné hrejivé teploty nás už lákajú k vode. Opäť nastáva čas tepla, oddychu, ale aj zhonu, ktorý vznikne pri balení všetkého, čo sa zíde na dovolenke. Máte pocit, že ste na niečo zabudli? Možno vám poradí náš zoznam…

Letné obdobie predstavuje nevyčerpateľnú paletu zábavy, relaxácie a oddychu. Ak už ste manažérka, podnikateľka alebo žena pracujúca v inej sfére, kde naplno využívate každú mozgovú bunku či sval, túžite po regenerácií a dobití energie. Aj samotná dovolenka je spojená s manažovaním. Je totiž dôležité ako a kedy sa na ňu pripravíte.

Patríte medzi ľudí, ktorí si mesiac dopredu strategicky premyslia celý plán vrátane nákupov vecí na cestu a pobyt? Alebo vaše povinnosti a pracovné nasadenie zmaria všetky pokusy, a nakoniec vám aj tak všetko zostane na poslednú chvíľu? Nezúfajte! Pokiaľ nemáte veľa času na spísanie vlastného zoznamu potrebných vecí na dovolenku, inšpirujte sa tým našim. 

Na toto nikdy nezabudnite:

1. Doklady: cestovný pas, občiansky preukaz, letenky, vodičský preukaz, zdravotný preukaz

Asi tie najdôležitejšie komponenty bez ktorých vás nepustia do vášho vysnívaného cieľa. Samozrejme, nezabudnite na ich ochranu, pretože jedna vec je „vziať si občiansky“ a druhá vec je „nechať si vziať občiansky“. Áno, zlodeji či strata dôležitých dokladov nám vedia narobiť ešte viac problémov, ako keby ste si ich zabudli doma.

2. Peniaze a platobné karty

Ako spieva Jožo Ráž vo svojej piesni: „Aj keď bez peňazí, máme krásnych sedem dní v týždni“… V tomto prípade by sme si však veľmi nepomohli . S prázdnou peňaženkou sa dnes už nikto nepohne, a už vôbec nie na dovolenke.

3. Mobilný telefón s nabíjačkou

V žiadnom prípade ich neodlučujte! Sú ako siamské dvojčatá. A bez tej správnej energie nebudete môcť dlho volať či esemeskovať. Pár rokov dozadu by nás tento problém ešte netrápil, no dvadsiate prvé storočie je neúprosné.

4. Mini lekárnička

Namiesto celého balenia uprednostnite menšie dávky a zoberte si len to nevyhnutné. Ak užívate nejaké lieky, pribaľte si len presné množstvo na počet dní, ktoré strávite za hranicami, plus dve – tri tabletky najviac. Pre každý prípad si pribaľte lieky od bolesti, na žalúdočné problémy, niečo na uštipnutie hmyzom a náplasť na odreniny či pľuzgiere.

5. „Handry“ a topánky

Celú zimu sa tešíte, že konečne prevetráte tie krásne biele čipkované šaty? Ale chcete si so sebou zobrať aj tyrkysové, ktoré ste dostali k meninám? Tak šup s nimi do kufra. Sú predsa ľahké a  nezaberú veľa miesta. S topánkami nastáva už väčší problém, hlavne keď máte na výber z piatich vysokých sandálov a šľapiek na platforme. Tie zaberú skoro pól kufra. Radšej si vyberte niečo pohodlnejšie, napríklad žabky.

Pokiaľ nepreferujete nudapláže, odporúčame zabaliť aj plavky, ktoré budete s veľkou pravdepodobnosťou využívať najčastejšie. Ak sa teda chystáte relaxovať či plávať vo vode. V kufri nezaberú veľa miesta, no v prípade straty či nepribalení, máte aspoň zámienku na kúpu nových.

6. Kozmetický kufrík

Pre nás ženy, asi jedna z najdôležitejších vecí, ktoré so sebou vláčime skoro všade. Tak prečo nie na dovolenku? Správny antiperspirant, parfum, sprchový gél, šampón či zubná kefka s pastou je asi základ. No nezabudnime ani na opaľovací krém, mlieko po opaľovaní, denný a nočný krém, a samozrejme dekoratívnu kozmetiku. Chceme sa predsa páčiť aj v zahraničí.

Tak, ten základ máme zbalený, nezabudnite však aj na iné drobnosti ako sú napríklad: vreckovky, fľaša s pitnou vodou, niečo pod zub, slnečné okuliare, karimatky, nafukovačky, fotoaparát a GPS navigáciu.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokKabelka: Čo všetko by ste v nej mali mať?
Ďalší článokAko znečistené životné prostredie škodí našej koži?
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.