Zútulnite si rodinný dom a záhradu pred letnými prázdninami

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Letné teploty už prevládajú na celom našom území a onedlho začínajú letné prázdniny aj školákom. Ak vás príjemné počasie teší a pomaly si začínate zveľaďovať svoj rodinný dom a záhradku, poradíme vám, ako si ich zútulniť ešte pred letnými prázdninami.

Umývanie okien

Keďže bol máj pomerne daždivým mesiacom, teraz v júni je príležitosť umyť všetky špinavé okná. Umývanie okien je činnosť, ktorú ženy buď milujú, alebo nenávidia. Nech už patríte ku ktorejkoľvek skupine, umývaniu okien sa nevyhnete.

Vyhraďte si jeden deň na umývanie okien. Okná ale vždy umývajte len vtedy, keď nie je príliš teplo a nesvieti na ne priame slnko. Skôr, ako by ste zotreli prach a špinu z okien, by vám mokré plochy uschli.

Na umývanie okien použite klasický prípravok na umývanie okien, ocot a horúcu vodu. Nič viac vám nebude treba.

Čistenie fasády a soklu

Po dlhej zime a chladnej jari je potrebné zrealizovať aj čistenie celej fasády, odkvapov a hlavne soklu. Čistenie všetkých týchto častí vášho rodinného domu zabráni postupného znehodnocovaniu a predĺži životnosť vašej stavby. Pri čistení môžete natrafiť na praskliny. Keď ich skoro odhalíte, dokáže zabrániť nepríjemnostiam spojeným s trhlinami a plesnením stien.

Na čistenie fasády si však môžete najať dokonca aj firmu. Tá vám okrem čistenia vysokotlakovými čističmi zabezpečí vytvorenie ochrany, ktorá má predĺžiť životnosť stavby.

Vytvorte si oddychový kútik

Ak máte pred rodinným domom okrasnú záhradku, bolo by škoda, keby ste v nej nemali maličký oddychový kútik. Stačí zvyšok okrasnej záhrady oddeliť živým plotom, kúpiť záhradné lehátko, záhradnú hojdačku, resp. záhradnú drevenú lavicu a máte vynikajúci oddychový kútik priamo v záhradke.

Skvelým riešením je do oddychového kútika zakomponovať záhradné jazierko. Leto je dlhé a máte čas na realizáciu týchto nápadov!

Na oddelenie okrasnej záhrady vám odporúčame rýchlo rastúce fotínie alebo brečtan. Ak sa ale rozhodnete pre brečtan, odporúčame vytvoriť kovovú/ drevenú konštrukciu – stenu.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokAko chrániť interiér domácnosti pred extrémnymi horúčavami? Prezradíme vám pár šikovných trikov
Ďalší článokVšetko, čo potrebujete vedieť o palubnej batožine a batožine do lietadla
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.