Všetko, čo potrebujete vedieť o palubnej batožine a batožine do lietadla

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Chystáte sa na kratšiu dovolenku, tzv. eurovíkend a v rámci letenky možno bezplatne prepraviť iba palubnú batožinu? Alebo ste si toho zabalili trošku veľa a potrebovali by ste využiť i maximálny možný objem a hmotnosť palubnej batožiny?

U väčšiny leteckých spoločností sú maximálne možné rozmery palubnej batožiny 55 x 40 x 20 -25 cm, najvyššia povolená hmotnosť je potom 5 – 10 kg. Ale napríklad British Airways povoluje až 23 kg. Konkrétne údaje nájdete vždy v podmienkach leteckej prepravy. Rozmery batožín sa navyše môžu meniť i podľa dĺžky letu a konkrétnej destinácie a do maximálnych rozmerov musia samozrejme spadať i prečnievajúce kolieska, madlá, popruhy a zámky.

Dôrazne teda všetkým doporučujeme starostlivo si preštudovať podmienky, aby ste na letisku neboli nemilo prekvapení. Nemusíte sa však spoliehať iba na fixné rozmery batožiny, ako je to pri klasickom škrupinovom alebo textilnom palubnom kufri. Stále obľúbenejšie sú práve z dôvodu flexibility a možnej úpravy rozmerov palubné batohy.

Výhody a nevýhody palubnej batožiny

Palubná batožina vám nielen navyšuje objem a hmotnosť, ktoré so sebou môžete prepravovať, ale cestujúci ju často uprednostňujú, pretože ja táto batožina odbavovaná spoločne s nimi a majú ju stále pod kontrolou. Hlavne pri letoch s množstvom prestupov je dobré zbaliť do palubnej batožiny to najnutnejšie pre prípad straty alebo zdržania hlavnej batožiny. Palubnú batožinu umiestňujete buď do schránky nad sedačkami, alebo ju zasuniete pod sedačku a máte ju tak stále po ruke.

Prečo zvoliť palubný batoh?

V palubnej batožine môžete prevážať tekutiny iba v obmedzenom objeme do 1 000 ml, avšak veľkosť jednej fľašky môže byť maximálne 100 ml. Tekutiny, vrátane gélov, mastí a zubných pást musia byť prevážané oddelene v priehľadnom plastovom sáčku. Ak si budete so sebou brať lieky, určite nezabudnite na predpis od lekára. Je to síce viacmenej z bezpečnostných dôvodov, ale vyhnete sa tak zbytočným nepríjemnostiam.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokZútulnite si rodinný dom a záhradu pred letnými prázdninami
Ďalší článokCeasar šalát so slaninovými chipsami
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.