5 vecí, ktorými vás Grécko dostane

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Balkán nie sú iba obľúbené dovolenky v Chorvátsku, ale aj zaujímavé Grécko. Jasné, veľa sympatií si Gréci v posledných rokoch kvôli ekonomickej kríze a ohrozeniu eura nezískali, ale teraz si hľadáte destináciu na oddych a nie životného partnera.

A v Grécku dostanete všetko, čo od poriadneho výletu či dovolenky chcete – skvelá kuchyňa, krásne pláže, neuveriteľná história, uvoľnený spôsob života, ale aj kvalitné služby.

Kvôli ktorým 5 veciam by ste mali navštíviť krajinu na Peloponézskom ostrove?

Raj pre milovníkov dobrého jedla

Grécka kuchyňa je tak trochu v tieni talianskej. Takmer v každom slovenskom meste máte zástupcu varenia z Apeninského polostrova, no po dobrej taverne ani chýru, ani slychu. A to je obrovská škoda, pretože Gréci vás svojím jednoduchým spôsobom prípravy jedál dostanú. Jedlá ako stifado, moussaka, souvlaki, ale aj obyčajný gyros si zamilujete. A je jedno, či si ich dáte vo vychytenej reštaurácii alebo na okraji poslednej dedinky, bude to chutiť božsky. Ale opatrne, aby ste po návrate z dovolenky obliekli svoje šaty či rifle.

Čarovná história

Grécko považujú aj za kolísku európskej civilizácie. Takže sa pripravte na poriadnu dávku histórie v tej najrýdzejšej forme. Veď len v samotných Aténach nájdete toľko miest, že vám zaberú tri dni, kým si ich všetky vychutnáte – Akropola, Hadriánov val, Olympijský štadión, Národné záhrady či Diov chrám. A potom sú tu mestá ako Delfí s magickou veštiarňou, Trikala, ktorá patrí medzi najstaršie grécka mestá, Thessaloniki, z ktorých prišli Cyril s Metodom na Veľkú Moravu alebo aj roztomilá Parga so svojimi úzkymi uličkami.

Grécke ostrovy

Gréci majú okolo 6 tisíc ostrovov a niekedy aj 1200, záleží to od definície toho, čo ostrov je a čo už nie. Každopádne medzi tie najkrajšie ostrovy patrí Santorini. Biele domčeky s modrými strechami a nezabudnuteľné západy slnka, ktoré môžete pozorovať z výšky, pretože samotné mestečko je na úpätí kopca. Potom je tu Mykonos, Zakynthos s veľmi známou Navagio Beach či obľúbené dovolenkové destinácie ako Rhodos, Kos a Kréta.

Životný štýl

Hoci pre národnú ekonomiku grécky životný štýl nie je práve ideálny, na dovolenku naopak je. Gréckym životným mottom je „syga, syga“ čo v preklade znamená „pomaly, pomaly“ a presne tak žijú – počas siesty sú schopní presedieť pri jednej káve či maté aj dve hodiny a ušúľať si 5 cigariet. Jednoducho tu čas plynie pomaly a zároveň veľmi rýchlo.

5 veci, ktorými vás Grécko dostane

Meteora

Najčarovnejším miestom v Grécku je Meteora. Súbor kláštorov, ktoré sú postavené na vysokých kamenných bralách aj dnes ich obývajú mnísi. Ak si chcete užiť túto neuveriteľné atmosféru naplno, príďte sem ešte pred východom slnka – nie sú tu žiadni turisti a celé toto miesto pôsobí neuveriteľne upokojujúco. Prekvapením možno bude, že viac si užijete relax na skalách ako návštevu kláštorov. Tak čo, bola by letná dovolenka v Grécku pre vás správnou voľbou?

5 veci, ktorými vás Grécko dostane

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokChceli by ste poznať dátum svojej smrti?
Ďalší článokKladivo rozbíja zrkadlo: Pozrite si spomalené zábery

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.