Tip na výlet: Spoznajte krásy mesta Bardejov

Bardejov
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Onedlho začínajú prázdniny a vy namiesto letnej dovolenky pri mori plánujete tento rok cestovať po Slovensku a ukazovať deťom krásy našej domoviny? Ak áno, určite sa zastavte aj v meste, ktoré sa nachádza v Prešovskom kraji – v meste Bardejov.

Bardejov je krásne mesto vhodné nielen pre zamilované dvojice, ale pre rodiny s malými deťmi. Kúsok od neho sa nachádza mesto Prešov,  v ktorom určite navštívte Solivar a mesto Levoča, kde nájdete krásny oltár Majstra Pavla z Levoče. Čo vás ale môže zaujať práve na meste Bardejov?

Zaujímavosti, ktoré vás v meste Bardejov zaujmú

Ak prídete do tohto mesta, určite si ako prvé všimnete, že má sčasti zachované pôvodné mestské hradby. Ako jedno z mála miest na Slovensku sa môže pochváliť pôvodnými hradbami. Pôvodné opevnenie mesta môžete nájsť aj v historickej Trnave.

Z kamenných hradieb sa v Bardejove zachovalo až 10 bášt a 3 brány.

Ubytovanie v Bardejove a historické námestie

Najkrajším miestom v Bardejove je nepochybne Radničné námestie. V jeho strede nájdete budovu zo 16. storočia – bývalú Mestskú radnicu, kde sa kedysi schádzali významní ľudia tohto mesta. Dnes slúži ako múzeum a prehliadku si môžete vychutnať kedykoľvek budete chcieť, samozrejme vrámci otváracích hodín, ktoré nájdete aj na internete. Kúsok od historického Radničného námestia môžete nájsť lacný penzión v Bardejove, ktorý je pekne zariadený a bude vyhovovať vašim požiadavkám. Ak plánujete viacdenný výlet v Bardejove a v jeho okolí, odporúčame vám nájsť si ubytovanie v historickom centre. Budete to mať na skok k historickým pamiatkám a môžete nasávať atmosféru mesta.

Bazilika a meštianske domy

Mesto je založené na nepravidelnom šachovnicovom pôdoryse. Zaujmú vás pekné meštianske domy postavené kolmo na námestie. V strede námestia, ako sme už spomínali, nájdete Mestskú radnicu a na okraji Baziliku sv. Egídia. Patrí k typickým gotickým stavbám.

Kým prejdete celé námestie a pamiatky na ňom, potrvá to nejaký čas. Ak vás bolievajú nohy, obujte si kvalitnejšie dámske sandále – ideálne s hrubšou podrážkou. Nohy vás po návrate z výletu nebudú bolieť a nebudú spuchnuté.

Apartmány pre viacčlenné rodiny

Ak idete viacerí, určite oceníte možnosť ubytovať sa v apartmánoch v Bardejove. S rezerváciou sa však poponáhľajte, pretože sa veľmi rýchlo vypredávajú. Sú luxusne zariadené a v mnohom vám budú pripomínať váš domov. Oceníte to, ak máte malé deti a potrebujete mať viac súkromia.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokPáčia sa vám dvaja muži naraz? Ako sa rozhodnúť pre toho správneho
Ďalší článokHorúce letné dni sú tu: Chráňte sa pred neželanými slnečnými lúčmi
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.