Naša nezabudnuteľná návšteva galérií Tricklandia, Poliankovo a Dobrá hračka

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Naša návšteva galérií Tricklandia, Poliankovo a Dobrá hračka nám otvorila dvere do svetov optických klamov, rozšírenej reality a kreatívnej hry. Tricklandia nás fascinovala svojimi ilúziami a živými obrazmi, kým Dobrá hračka nás pohltila do svojho hravého sveta pre deti. V galérii Poliankovo sme objavili spojenie digitálnej technológie s umením, kde sme si vychutnali virtuálnu realitu a interaktívne zážitky. Každá z týchto galérií priniesla jedinečné zážitky!

Magické dobrodružstvo v galérii Tricklandia

Optické klamy a rozšírená realita

Vydali sme sa na vzrušujúcu cestu do galérie Tricklandia a boli sme ohromení tým, čo sme zažili. Už pri vstupe sme sa ocitli v antigravitačnej miestnosti, kde sa nám všetko okolo zdalo naklonené a kde gravitačné zákony prestali fungovať. Tento úvodný zážitok nás však len pripravil na to, čo nasledovalo. Na prvom poschodí sme sa ocitli v krajine ilúzií a optických klamov. 3D umenie nám vytvorilo pocit, že sa vynárame priamo z obrazov. Nechýbalo ani zrkadlové bludisko, kde sme sa zabávali a pohrávali so svojim odrazom.

Ďalšie prekvapenie sme zažili v podzemnom podlaží. Rovnako na nás čakali 3d maľby, tentoraz v comics a graffiti štýle. No keď zhaslo svetlo, diela namaľované fosforom sa vynorili z tmy a zmenili steny na ich magickejšiu nočnú tvár. Bolo to fascinujúce, a zároveň tajomné, ako sa umenie pretransformovalo pred našimi očami. Na niektorých klasických obrazoch sme mali možnosť využiť aplikáciu, ktorá nám umožnila oživiť ich pomocou rozšírenej reality. Obrazy sa premieňali na pohyblivé, živé diela.

Galéria Tricklandia nás vtiahla do svojho sveta optických klamov a kúziel, kde sme mali možnosť prebudiť našu predstavivosť a objaviť nové rozmery umenia. Táto nezabudnuteľná cesta nám priniesla zážitky, ktoré nám otvorili oči a posunuli hranice toho, čo sme si mysleli, že je možné. Ak hľadáte magické dobrodružstvo, Tricklandia je miestom, ktoré by ste nemali vynechať.

Dobrá hračka

Kreatívne hravý svet pre deti i dospelých

Galéria Dobrá hračka nás preniesla do kreatívneho sveta, kde sme sa mohli opäť stať deťmi. Toto miesto je zamerané na interaktívne hry a tvorivé vzdelávanie. Deti i dospelí sa tu môžu vyhrať a objaviť rôzne povolania prostredníctvom zábavných aktivít. Deti sa premenili na pirátov, hasičov a policajtov, kormidlovali pirátske lode a jazdili na autíčkach.

Pre malých muzikantov bol pripravený hudobný kútik. Tam sme si aj my vyskúšali rôzne hudobné nástroje. Pre budúcich lekárov bol pripravený špeciálny mikroskop, ktorý im umožnil preskúmať svet mikroorganizmov alebo RTG kostí, či puzzle ľudskej kostry. Aby sme sa mohli stať archeológmi, hľadali sme kovové predmety v piesku. Na malé modelky čakalo štýlové mini mólo, kde sa mohli predvádzať v rôznych šatách.

Dobrá hračka nás presvedčila, že hra má neuveriteľnú schopnosť rozvíjať predstavivosť detí, a zároveň dokáže oživiť fantáziu dospelých.

Digitálny raj v galérii Poliankovo

Virtuálna realita a interaktívne zážitky

Galéria Poliankovo nás prekvapila svojou inovatívnou kombináciou digitálnej technológie a umeleckého prostredia. Vyskúšali sme si okuliare virtuálnej reality, ktoré nás preniesli do kvapľovej jaskyne. Následne sme objavili interaktívnu podlahu, ktorá pôsobila ako živá lúka. Pri chôdzi po nej pod našimi nohami rozkvitali kvety. Každý krok, ktorý sme urobili, prinášal nové rozkvitnuté lupene, čo vytváralo pôsobivý vizuálny efekt.

Na stene sa objavovali animované postavičky, ktoré deti bláznivo naháňali. Okrem toho sme sa mohli stať súčasťou prírody a „premeniť sa na strom“. Pri kývaní rukami sme totiž sledovali, ako na stene vyrástol tieň stromu, čo nám poskytlo zaujímavú ilúziu.

V galérii sme mali príležitosť vidieť aj videoobrazy z ciest známeho dokumentaristu Pavla Barabáša, ktoré nám priniesli jedinečný pohľad na krásy sveta. Boli sme svedkami prenikavých detailov horských štítov, majestátnych vodopádov a živých prírodných scenérií, ktoré Pavol Barabáš zaznamenal svojou kamerou.

Na druhom poschodí sme navštívili aj výstavu inšpirovanú klasickým románom Malý princ. Pri vstupe do tejto čarovnej expozície sme dostali do rúk tablety, ktoré nám umožnili skúmať obrazy prostredníctvom rozšírenej reality. Keď sme nasmerovali tablety na vybrané obrazy, ktoré sme vnímali ako statické, náhle sa premenili na živé scény. Boli sme súčasťou príbehov, čo nám poskytlo úplne novú perspektívu na túto slávnu knihu. Táto kombinácia umenia a technológií nám umožnila vnímať a prepojiť sa s príbehom Malého princa na hlbšej úrovni.

Galéria Poliankovo nám ukázala, ako digitálna technológia môže oživiť a zvýšiť náš umelecký zážitok. Ak sa chcete ponoriť do sveta digitálnej umeleckej tvorby, určite navštívte galériu Poliankovo.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokPoštové schránky pod vodou: Naozaj existujú?
Ďalší článokAko zredukovať riziko kardiovaskulárnych ochorení?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.