Tip na výlet: Donovalkovo, zmenšené mestečko pre deti

Donovalkovo
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

V súčasnom svete, v ktorom deti trávia čoraz viac času sedením pred obrazovkami, sú rodiny nútené hľadať alternatívy pre aktívne trávenie voľného času. Jednou z takýchto alternatív je Donovalkovo – zmenšené mestečko pre deti.

Ponúka rôznorodé zážitky pre deti vo veku od 2 do 12 rokov. Tento malý svet je navrhnutý tak, aby deti mohli zážitkovo spoznať svet okolo seba. V hlavnom meste detí je postavených 23 drobných domčekov. Tieto zmenšené obydlia sú „ušité“ priamo pre deti. V mini mestečku nájdete všetko, čo by mohlo potešiť malých obyvateľov.

Nájdete v ňom rôzne obchody, policajnú stanicu, lekáreň, kaderníctvo, vlakovú stanicu, autoservis, čerpaciu stanicu a ďalšie miesta, ktoré deti poznajú z každodenného života. Každý domček je úplne iný a má svoj charakter, čo pomáha deťom rozvíjať ich fantáziu a kreativitu. Deti môžu vstupovať dovnútra domčekov a hrať sa, vytvárať si svoje vlastné príbehy s rolami.

Okrem domčekov je mestečko prepletené zmenšenými cestami so semaformi, po ktorých si môžu deti zajazdiť na elektrických autíčkach. Všade okolo nás sa premávali malí pretekári. Buď deti šoférovali sami, alebo autá ovládali rodičia. Dospelým ponúka miesta na oddych v podobe pohodlných kresiel či lavičiek.

Ako súčasť Donovalkova a v rámci vstupného máte prístup aj do minifarmy. Deti tu môžu vidieť a pohladkať ovce, kozy, králiky, lamy, zajačiky a ďalšie domáce zvieratá. Táto atrakcia pomáha deťom rozvíjať lásku k živým tvorom a zároveň ich učí, ako sa starať o zvieratá a ich potreby.

Pre tých, ktorí si chcú vyskúšať niečo nové, Donovalkovo ponúka aj kostýmovú požičovňu. Deti si môžu požičať kostýmy policajta, hasiča, lekára alebo princeznej a vyskúšať si, aké by to bolo ocitnúť sa v ich koži. Táto atrakcia pomáha deťom rozvíjať ich kreativitu a fantáziu, keďže si pri nej vytvárajú vlastné príbehy.

Donovalkovo odporúčame pre všetky rodiny s deťmi. V krásnom horskom prostredí sa ocitnete v čarovnom svete a spolu s deťmi sa vyblbnete aj vy.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokAko na správne spánkové návyky? Buďte nekompromisní a držte sa svojej rutiny
Ďalší článokHalloween 2023: Trendy inšpirácie na halloweenske masky
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.