Cestovanie s Alešom: Spoznávanie Hongkongu 1/4

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

 

Tian Tan Budha

 

Návštevu a spoznávanie Hongkongu sme mali rozdelenú na dve etapy. Prvé dva dni boli na prekonanie aklimatizácie a časového posunu. Ani samotná cesta nebola zlá, no posteľ je predsa len posteľ.

Predošlé dve noci neboli moc komfortné. Prvá na letisku v Helsinkách a tá ďalšia v lietadle. Nesťažujem sa. Takých už bolo niekoľko a ešte aj bude..,  Keďže som nebol sám, ohľad bolo treba brať najmä na nežnejšiu časť našej dvojice. Samotný štát Hongkong sa rozkladá na viacerých ostrovoch. Tie najväčšie sú Kowloon, Lantau a rovnomenne nazvaný ostrov ako samotná krajina Hongkong. Ubytovanie nám poskytol Andrew z hotela Silverview na spomínanom Lantau. Keďže aj letisko je na tomto ostrove, bolo to pre nás veľmi výhodné, pretože nebolo potrebné z letiska ďaleko cestovať. Vyzbrojení informáciami, mapami a kadejakými brožúrami o meste a jeho atrakciách, sme sa konečne pobrali na autobus do Tung Chung.

…bujná vegetácia všade navôkol…

Už sa mi podarilo vidieť mrakodrapy, no vždy sa teším na nové. Je to úžasné ako tieto „dlhé slíže“ ľudia dokážu vybudovať  a poskytujú bezpečné priestory na bývanie alebo obchodovanie. Myslel som, že ich bude možné sledovať až v samotnom centre Hongkongu, no akonáhle sa autobus dostal z ultramoderného letiska vybudovanom na umelom ostrove, bolo ich vidieť aj v samotnom Tung-Chung. Náš hotel Silverview sa nachádzal na druhej strane ostrova v Mui Wo. Bus sa musel škriabať do pomerne strmého kopca, ktorého vrchol bol prikrytý mliečnou hmlou. Čo sa nám obom páčilo, bujná vegetácia bola všade navôkol, kam len oko dohliadlo. Keď sa náš „stroj“ dostal za vrchol kopca a oblaky sa roztrhali, bolo možné sledovať šíri oceán a okolité malé ostrovy, ktoré sa „vznášali“ ako listy lotosov.

Andrew, ktorý s nami komunikoval celý čas pred cestou, nebol v hoteli. Teraz nastal čas na prvý kontakt s Ázijskou kuchyňou, na ktorú som sa tak dlho tešil. Priznám sa, že ani neviem čo nám to v tých drevených nádobkách priniesli. Pravdupovediac to ani neviem opísať, no bolo to niečo úplne iné ako v našich ázijských reštauráciách a chutilo to veľmi dobre. K tomu nesmel chýbať čaj a zvedavé pohľady niektorých okoloidúcich.

Nikam sme sa neponáhľali a preto sme čas (kým príde Andrew) využili spoznávaním blízkeho okolia pláže Silverview. Voda bola v odtieňoch tyrkysovej a modrej. Na pláži sa spokojne premávali kraby a malé morské červíky ťahajúc za sebou ulity najrôznejších tvarov. V diaľke sa dala pozorovať búrka, ktorá dorazila na centrálne ostrovy Honkongu.

Izba bola malá, útulná a s pekným výhľadom na okolité budovy a oceán. Andrew sa ukázal že je veľmi milý a ochotný nielen cez email, ale aj osobne. Poradil nám a zodpovedal na mnohé otázky, ktoré sme naňho obaja sypali. Nechal nám aj telefonický kontakt, v prípade potreby. Mali sme dosť času a to bol „spúšťač“ na výlet do centrálneho Hongkongu. Lode premávajú veľmi často a cena je viac než prijateľná. Cesta trvala skoro hodinu, no bolo to iste zapríčinené veľkými vlnami, ktoré boli z dosť silnej búrky čo sa strhla nad našimi hlavami.

Pláž Silverview
Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokK Vianociam fotokalendár od Happy Foto
Ďalší článokV šatníku filmových hrdiniek komédie ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.