Na čo treba dať pozor pred odletom

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Lietať nebolo nikdy jednoduchšie. A hlavne lacnejšie. Sadnete si k počítaču, nájdite lacné letenky online a buď si vyberiete svoju vysnívanú destináciu, alebo si nájdite miesto podľa najnižšej ceny.

V takomto prípade nie je veľa času na rozmýšľanie, pretože výhodné letenky sa môžu veľmi rýchlo vypredať, takže ich rovno kupujete. Aj preto, že to bolo takto narýchlo, by ste mali venovať príprave zvýšenú pozornosť.

Kde začať?

Zistite si všetko o destinácií

Čím viac informácií o destinácií viete, tým lepšie. Zaujímajte sa aj o spoločenskú či politickú situáciu. Pretože nie je nič príjemné, keď prídete do Francúzska, a tam štrajkujú naraz poľnohospodári, vodiči verejnej hromadnej dopravy a ešte aj nespokojní štátni zamestnanci. Síce sa tomu nevyhnete, ale budete aspoň pripravení.

Na čo treba dať pozor pred odletom?

Nájdite si tie najdôležitejšie informácie

Je dobré, keď si ešte doma v pokoji a so stabilným internetom nájdete miesta, ktoré chcete vidieť, cestu z letiska na ubytovanie či reštaurácie a bistrá, v ktorých by sa vám páčilo. Je dobre si toto všetko napísať do poznámkového bloku a zoradiť podľa toho, ako sú tieto miesta blízko seba, aby ste nelietali ako šarkan z jedného konca mesta na druhý.

Opatrne s exotikou

Ak sa chystáte do exotickej krajiny, nemali by ste podceňovať zdravotné riziká. Poraďte sa s lekárom o očkovaní aj o liekoch, ktoré by ste si mali zobrať. Ale pozor, nenechávajte to na poslednú chvíľu, pretože kým protilátky zaberú, trvá to aj niekoľko dní. Ak by v danej krajine zúril vírus, ako v súčasnosti Zika v Brazílii, mali by ste výlet prehodnotiť. Toto nie sú letenky od Wizzair, aby ste platili za prebookovanie viac ako za samotné letenky.

Kontrola cestovných dokladov

Síce to znie ako banalita, ale vždy si skontrolujte platnosť vašich dokladov. Ostať trčať niekde v Nigérii a hľadať slovenskú ambasádu, ktorá by vám pomohla s neplatným pasom nie je nič príjemné. Tiež nie je dobré, keď letíte nadoraz – to znamená, ak vám končí platnosť pasu či OP v ten deň, keď letíte. Let vám kvôli zlému počasiu presunú o deň a čo potom?

Vždy majte rezervu

Nech idete na letisko akokoľvek, vždy majte rezervu – hľadanie parkovania pri letisku v Bratislave vám zaberie chvíľu, vlak môže meškať, môžete dostať defekt na bicykli. Pri lietaní stonásobne platí „radšej prísť skoro ako neskoro“. Jasné, síce sa môže váš let posunúť o hodinu, ale je lepšie nebyť v časovom strese.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokŽivot sa nedá nalajnovať.
Ďalší článokLucia Sasková a jej nový šťavnatý príbeh Utajená

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.