Tip na výlet: Navštívili sme Eko Park Piešťany

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Rozhodli sme sa navštíviť Eko Park Piešťany, ktorý je lákadlom nielen pre najmenších, ale zaujme všetky vekové kategórie. Mali sme už vopred veľké očakávania a musím povedať, že sme neboli sklamaní. Už pri vstupe nás uvítalo väčšie bezplatné parkovisko, veľké detské ihrisko, občerstvenie a príjemný personál. Čo je ešte zaujímavejšie, Eko Park Piešťany je aj kontaktnou ZOO, čo znamená, že návštevníci sa môžu dostať do kontaktu so zvieratami a zažiť tak nezabudnuteľné momenty. Okrem toho tu nájdete jediného tapíra na Slovensku!

V Eko Parku Piešťany nájdete viac ako 100 druhov rôznych zvierat z Afriky, Ázie, Južnej a Severnej Ameriky, Austrálie a Európy. Všetky zvieratá v parku majú voliéry po obvode jazera. Na začiatku nájdete bufet a na konci reštauráciu s krásnym výhľadom na jazierko.

Hneď na začiatku parku sa nachádza obrovská hracia oáza pre detských návštevníkov. Na tomto detskom ihrisku nájdete rôzne domčeky, trampolíny, šmykľavky a pre staršie deti aj lanový park vo výške 6 metrov.

Kontaktná ZOO

Pri vstupe na nás čakalo úvodné uvítanie od rozkošných zvieracích mláďat. V prvom kontaktom výbehu nájdete ovečky, lamy alpaky, ale aj kozy. V nasledujúcich voliérach si môžete pohladkať a nakŕmiť aj korytnačky, ary, zajace, morčatá či rôzne druhy vtákov. Tie odporúčame „podplatiť“ krmivom, ktoré dostať kúpiť za dobrovoľnú sumu pri každom vstupe. Vďaka nemu si môžete prítulné zvieratko „ochočiť“ ešte viac.

V parku sme videli množstvo druhov zvierat ako napríklad zajace, plameniaky, surikaty, nosále, vydry, ale aj kapybary, tapíra, ťavu, zebry, klokany, orly či pelikána.

EKO PARK Piešťany je skvelým miestom nielen pre rodiny s deťmi, ale aj pre skupiny priateľov či páry, ktoré hľadajú romantický výlet v prírode. Celkovo sme boli s návštevou veľmi spokojní a určite sa sem radi vrátime aj v budúcnosti. Navyše ponúka možnosť ubytovať sa priamo v areáli parku v penzióne. Odporúčame toto miesto každému, kto hľadá oddych v peknom prostredí a zároveň chce vidieť zaujímavé druhy zvierat.

Prístup:

 1. Autom: Od centra Piešťan je to asi 5 km.
 2. Verejná doprava: Z centra Piešťan sa môžete dostať autobusom č. 19, ktorý premáva každých 30 minút. Cesta trvá asi 15 minút a autobus zastavuje na zastávke „Dolná Streda, Mestský úrad“. Odtiaľ je to asi 1 km pešo k vstupu do ekoparku. Ak prichádzate z Bratislavy, môžete si vziať vlak do stanice Piešťany a potom presedlať na autobus č. 19 alebo si zobrať priamy autobus z Bratislavy do Dolnej Stredy, ktorý stojí asi 100 metrov od vstupu do ekoparku.
 3. Cyklistika: Ak máte radi cyklistiku, môžete si prenajať bicykel v Piešťanoch a vydať sa na cyklotrasu vedúcu do ekoparku. Trasa vedie okolo rieky Váh a trvá asi 30 minút. Vstup do ekoparku je možný aj s bicyklom.

Zaujímavosti o Eko Parku Piešťany

 • Eko Park Piešťany funguje od júna 2020
 • bez Corona obdobia majú otvorené 365 dní v roku
 • park navštevujú tisícky návštevníkov z celého Slovenska, Čiech ale aj Maďarska
 • chovajú tu viac ako 1000 zvierat z takmer 200 druhov
 • nájdete tu momentálne 7 kontaktných ohrádok (voliér)
 • snažia sa vytvoriť edukačno-zábavné miesto pre deti (robia tábory, prednášky pre školy a škôlky)
 • nájdete tu jediného tapíra na Slovensku, endemické zvieratká ktoré vo voľnej prírode nájdete len na jednom mieste
 • majú 3 gastro-prevádzky
 • areál má rozlohu 60 000 m²
 • na jazere, ktoré je dominantou parku si môžete počlnkovať alebo si oddýchnuť na trávniku pri brehu
 • obrovské ihrisko s množstvom prvkov je vhodné pre rôzne vekové kategórie, najnovšie pribudlo bludisko vo vzduchu s oddychovou pobytovou sieťou vo výške cca 6 metrov
 • od apríla do cca októbra majitelia pripravujú víkendové programy, ako napr. penové párty, detské disco, maľovanie na tvár alebo aj strašidelné párty, rôzne súťaže, karneval, veľkonočné hľadanie vajíčok a pod.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokNápadité a vtipné eseje o človeku vo svete. John Green a Recenzia našej doby
Ďalší článok10 jednoduchých tipov pre zdravý životný štýl: Na toto nezabudnite!
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.