Plánujte ísť na študijný pobyt? 4 tipy prečo využiť Erasmus

Erasmus
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Napriek tomu, že dnes je vycestovať oveľa jednoduchšie ako tomu bolo kedysi, mnoho ľudí stále váha. Možnosť vycestovať do zahraničia sa však niekedy naskytne len raz, nanajvýš párkrát za život. Najmä mladí ľudia chcú vidieť, zažiť niečo nové. Prinášame vám dôvody prečo vyskúšať Erasmus. 

Výnimkou však nie sú ani starší ľudia, dobrodruhovia telom i dušou, ktorí chcú poznať inú kultúru, naučiť sa jazyk, či užiť si adrenalín alebo romantiku s partnerom. Ak patríte medzi študentov, ponúkame vám niekoľko dôvodov, prečo do toho rozhodne ísť!

  1. ESN karta

Potom, čo sa zaregistrujete podľa oblasti, do ktorej sa na Erasmus chystáte, si vyzdvihnete kartu na mieste a hneď budete môcť využívať zľavy, napríklad Flixbus v Taliansku, kde je možné cestovať po krajine doslova „za babku“.

  1. Zľavy pre erasmákov u leteckých spoločností

Než si budete kupovať letenku, zistite si, ktoré letecké spoločnosti do vašej študijnej destinácie lietajú a pozrite sa na ich stránky, či nemajú nejaké výhody práve pre študentov na Erasme. Ryanair napríklad ponúka 15 % zľavu na letenku a zadarmo vám odbaví jednu 20 kg batožinu (u tejto zľavy je ale podmienkou práve ESN karta z predošlého bodu).

Turkish Airlines ponúkajú zľavy pre študentov všetkého druhu. Brussels Airlines majú študentský balíček za 199 €, ktorý zahŕňa: spiatočnú letenku, flexibilný dátum návratu, 58 kg v batožinách (23 kg odbavená, 23 kg druhé odbavené a 12 kg príručná) a zároveň vám dajú zľavu na budúce lety. A to sa určite vyplatí!

  1. Rozličné výhody rôznych miest

Mnoho väčších miest, ktoré s Erasmus študentmi tak nejako počítajú, ponúkajú rôzne kartičky, vďaka ktorým sa vám v danom mieste bude fungovať o 100 % ľahšie. Balíčky sa od mesta k mestu líšia, ale napríklad v Lisabone vám ponúknu kartičku na verejnú dopravu a „pártyľudia“ pozor! Vďaka nej budete mať voľný vstup do dvoch najväčších lisabonských klubov – PLACE Music Box a Lust in Rio. Podobnú kartu vám ponúkne Budapešť, kde vďaka tomu budete mať opäť voľný vstup do klubov a na rôzne zaujímavé akcie.

Tiež máte zľavy na vaše študentské výlety, ktoré ako správny cestovateľ určite budete podnikať, poteší aj možnosť využívať zľavy do reštaurácií, posilňovní, či dokonca ku kaderníčkam. Podobnou kartičku si môžete zaobstarať v španielskej Granade. Naviac ku karte dostanete i darček v podobe batohu.

A keby ste sa chystali do Poľska, tak takúto kartu nájdete i v Krakove. U množstva ďalších miest si vystačíte iba s ESN kartou. Pokiaľ ste športovými nadšencami a vyrážate študovať do Holandska, určite sa pozrite na Erasmus Sport Club, ktorý ponúka veľa skvelých vecí a zliav v súvislosti so športom.

  1. Účet v banke

Pokiaľ má vaša banka spoplatnené výbery z bankomatu v zahraničí, zvážte možnosť zriadenia účtu priamo v krajine vášho Erasmus pobytu. Opýtajte sa študentov, ktorí majú skúsenosti alebo priamo na vašej univerzite. Mnoho škôl priamo spolupracuje s niektorou z bánk a môže vám pomôcť si zriadiť výhodnejšie študentské konto.

Napíšte nám do komentárov, či máte skúsenosť so študijným pobytom a v ktorej krajine ste ho absolvovali.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokSvet byliniek ako na dlani
Ďalší článokVzťahy v pozadí predvolebnej kampane
Narodená a stále žijúca v Košiciach. Milovník kníh, Talianska, sitcomu Frasier a dobrej hudby. Moje znamenie je lev, ale charakteristika na mňa veľmi nesedí.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.