Začínate cvičiť? Nezabudnite na správne stravovanie

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Ak chcete schudnúť, či vyformovať svoju postavu, základom je pravidelné cvičenie, ktoré musí byť doplnené správnou stravou. Samozrejme ani ten najpoctivejší a najtvrdší tréning a ideálne stravovanie z vás nespravia fitnesku zo dňa na deň, všetko chce svoj čas.

Vitamíny, minerály a aj stopové prvky sú dôležité

Veľa (nielen) žien je však v tomto procese netrpezlivých a tak robia chyby (aj) v stravovaní. Preto vám teraz poradíme, čo treba v rámci stravy dodržiavať, aby ste dosiahli svoju vysnívanú postavu v rámci možností čo najefektívnejšie.

Začnime vitamínmi, minerálmi a stopovými prvkami. Táto trojica sa podieľa na fungovaní množstva telesných funkcií. Deficit sa v tomto smere určite prejaví a z dlhodobého hľadiska môže mať za následok rôzne zdravotné problémy. Dôležitá je preto pestrá strava, v ktorej nesmie chýbať zelenina, chutné ovocie, strukoviny, semiačka, zdravé oleje, ryby atď.

Nielen bielkoviny, ale aj sacharidy a tuky a taktiež správny pitný režim

Keď hovoríme o formovaní postavy, opomenúť nesmieme samozrejme bielkoviny. Sú potrebné na regeneráciu, či formovanie svalov a ich nedostatok sa môže prejaviť dokonca aj problémami s vlasmi, nechtami, pokožkou, či rôznymi opuchmi. Okrem bielkovín však potrebujete aj sacharidy a tuky aj keď veľa ľudí ich nesprávne vníma ako negatívne. Sacharidy sú dôležité pre energiu, správne trávenie a kognitívne funkcie a s ich nedostatkom trpí aj naša nálada a môže sa prejaviť dokonca úzkosť. Nedostatok tukov môže mať zase vplyv na tvorbu hormónov.

Na záver ešte nesmieme zabudnúť na pitný režim. Nedostatok tekutín sa v organizme prejaví veľmi skoro v podobe únavy, podráždenosti, bolesti hlavy, suchej pokožky a výnimkou nie je ani zvýšená teplota. Pridajte k tomu celkové spomalenie metabolizmu a horšie vyplavovanie toxických látok a musí vám byť jasné, prečo sa dookola opakuje, že by sme mali vypiť 2 – 3 litre tekutín denne. Samozrejme, musí ísť o kvalitné tekutiny, medzi ktoré patrí čistá voda, riedené zeleninové šťavy alebo šťavy z „nášho“ aj exotického ovocia a taktiež bylinkové čaje. Ideálne je potom vypiť toto množstvo priebežne počas celého dňa.

Zdroj obrázka:

Autor: Krakenimages.com / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokChcete v lete zažiť to naj, čo Taliansko ponúka? Zamierte na Sardíniu
Ďalší článokSeverská séria William Wisting pokračuje. Je tu Zradca
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.