Severská séria William Wisting pokračuje. Je tu Zradca

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Muž zasypaný zosuvom pôdy bol mŕtvy už 48 hodín pred zosuvmi. Vyšetrovanie rýchlo odhalí, že ide o švédskeho občana, ktorý tam žil…a ukáže sa, že švédska polícia ho hľadá pre vraždu. Prichádzajú traja švédski vyšetrovatelia a pátranie naberá na obrátkach…

Zradca je 17.diel série William Wisting. Ové severské krimi od špičkového autora, o zrade, morálke a lojalite. „Brilantne napísaná kniha o ťažkej téme. Zradca prekračuje rámec bežného kriminálneho žánru, pričom tým nijako netrpí napínavosť deja. Vďaka Jørnovi Lierovi Horstovi dostáva nórska detektívka nové smerovanie,“ napísali v Tvedestrandsposten.

Po týždňoch silných dažďov sa na jednu z obytných štvrtí Larviku zosunie pôda a pochová niekoľko domov. Wisting sa pripája k záchrannej akcii. Do východu slnka nasledujúceho dňa sú všetci obyvatelia zapísaní a je jasné, že zosuv pôdy si nevyžiadal žiadne obete.

A predsa sa na druhý deň medzi troskami nájde mŕtve telo. Koroner určí čas úmrtia na štyridsaťosem hodín pred zosuvom. Ukáže sa, že vyšetrovanie mužovej smrti súvisí s niekoľkými ďalšími prebiehajúcimi prípadmi a Wistinga najímajú ako vedúceho samostatnej jednotky. Čoskoro sa však začnú objavovať náznaky, že medzi vyšetrovateľmi je zradca…

Zradca je jedna z najvzrušujúcejších a najnapínavejších detektívok s Williamom Wistingom. Autor má dar chytiť vás hneď od prvých strán, namotá vás a vy ju budete už len ťažko odkladať. Perfektne premyslený zločin, postupné rozpletanie zamotaného klbka a samozrejme obľúbený William Wisting. Skúsený, rozvážny, mimoriadne sympatický. Férový chlap, ktorý vyzerá napohľad nenápadne, no rozhodne by ste ho chceli mať na svojej strane.

Séria s Williamom Wistingom je mimoriadne obľúbené vo svete, ale aj v samotnom Nórsku. Iba tam sa predalo vyše 2,5 milióna kníh a to má táto severská krajina podobný počet obyvateľov ako Slovensko, necelých päť a pol milióna. Séria vyšla v ďalších 30 krajinách a na jej základe vznikol aj televízny seriál.

 „Ústrednými prvkami sa stávajú etika a lojálnosť a dodávajú napínavej detektívke novú dimenziu. Prekročí Wisting napokon cieľovú čiaru? Vždy sa mu to podarí, ale tentoraz musí čeliť horším prekážkam ako zvyčajne a týmto spôsobom pozdvihuje Lier Horst svoj a Wistingov svet na úplne inú úroveň.“
– Nettavisen

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokZačínate cvičiť? Nezabudnite na správne stravovanie
Ďalší článokMusí byť úspešná žena workoholička?
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.