Severská séria William Wisting pokračuje. Je tu Zradca

Muž zasypaný zosuvom pôdy bol mŕtvy už 48 hodín pred zosuvmi. Vyšetrovanie rýchlo odhalí, že ide o švédskeho občana, ktorý tam žil…a ukáže sa, že švédska polícia ho hľadá pre vraždu. Prichádzajú traja švédski vyšetrovatelia a pátranie naberá na obrátkach…

Zradca je 17.diel série William Wisting. Ové severské krimi od špičkového autora, o zrade, morálke a lojalite. „Brilantne napísaná kniha o ťažkej téme. Zradca prekračuje rámec bežného kriminálneho žánru, pričom tým nijako netrpí napínavosť deja. Vďaka Jørnovi Lierovi Horstovi dostáva nórska detektívka nové smerovanie,“ napísali v Tvedestrandsposten.

Po týždňoch silných dažďov sa na jednu z obytných štvrtí Larviku zosunie pôda a pochová niekoľko domov. Wisting sa pripája k záchrannej akcii. Do východu slnka nasledujúceho dňa sú všetci obyvatelia zapísaní a je jasné, že zosuv pôdy si nevyžiadal žiadne obete.

A predsa sa na druhý deň medzi troskami nájde mŕtve telo. Koroner určí čas úmrtia na štyridsaťosem hodín pred zosuvom. Ukáže sa, že vyšetrovanie mužovej smrti súvisí s niekoľkými ďalšími prebiehajúcimi prípadmi a Wistinga najímajú ako vedúceho samostatnej jednotky. Čoskoro sa však začnú objavovať náznaky, že medzi vyšetrovateľmi je zradca…

Zradca je jedna z najvzrušujúcejších a najnapínavejších detektívok s Williamom Wistingom. Autor má dar chytiť vás hneď od prvých strán, namotá vás a vy ju budete už len ťažko odkladať. Perfektne premyslený zločin, postupné rozpletanie zamotaného klbka a samozrejme obľúbený William Wisting. Skúsený, rozvážny, mimoriadne sympatický. Férový chlap, ktorý vyzerá napohľad nenápadne, no rozhodne by ste ho chceli mať na svojej strane.

Séria s Williamom Wistingom je mimoriadne obľúbené vo svete, ale aj v samotnom Nórsku. Iba tam sa predalo vyše 2,5 milióna kníh a to má táto severská krajina podobný počet obyvateľov ako Slovensko, necelých päť a pol milióna. Séria vyšla v ďalších 30 krajinách a na jej základe vznikol aj televízny seriál.

 „Ústrednými prvkami sa stávajú etika a lojálnosť a dodávajú napínavej detektívke novú dimenziu. Prekročí Wisting napokon cieľovú čiaru? Vždy sa mu to podarí, ale tentoraz musí čeliť horším prekážkam ako zvyčajne a týmto spôsobom pozdvihuje Lier Horst svoj a Wistingov svet na úplne inú úroveň.“
– Nettavisen

Predchádzajúci článokZačínate cvičiť? Nezabudnite na správne stravovanie
Ďalší článokMusí byť úspešná žena workoholička?
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.