Musí byť úspešná žena workoholička?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Ak existuje typická črta, ktorou sa vyznačujú dobre zarábajúce ženy, je to ich mimoriadna pracovitosť. Ani ma to veľmi neprekvapovalo. Očakávala som, že tieto šesťciferné ženy sú otrokyňami svojho zamestnania. Tvrdá práca má však mnohoraké podoby a ako samotný úspech má pre rôznych ľudí rozličný význam. Ako som pochopila, tým najdôležitejším faktorom nie je ani tak počet hodín, ako miera sústredenia.

„Nepracujem veľa“, povedala mi Nicole Young, prvá viceprezidentka spoločnosti Charles Schwab. „Pojem tvrdá práca má negatívne asociácie. Neprinášam žiadne obete. Jednoducho robím najlepšie ako len viem. Milujem svoju prácu, pracujem zanietene. Ale nie veľa.“

Tajomstvá šesťciferných žien (Prekvapivé stratégie ako zvýšiť svoje príjmy a zmeniť svoj život) Barbara Stanny

laptop-943559_640

Poznám veľa úspešných žien.  Čím viac ich pozorujem, tým viac ich stretávam. Sú úspešné ženy kariéristky alebo workoholičky? Myslím si, že karieristka je mediálny výmysel. Každá úspešná žena, ktorú poznám a ktorá dosiahla v živote výstup na najvyššej riadiacej pozícií je manželkou, matkou, ale aj ženou, ktorá sa stará o seba, rodinu a priateľov. Sú to ženy, ktoré robia svoju prácu dobre. A zároveň si užívajú život. Ich životom nie je len práca a to je na tom to skvelé, pretože práca im pomáha plniť ich sny, ale samotná práca nie je ich naplnením.

Faktom je že workoholizmus hrozí každému človeku, mužom aj ženám, ktorí milujú svoju prácu, alebo našli prácu, ktorá ich napĺňa. V kombinácii s predstavou – ja sám najlepšie urobím túto prácu, pretože mi na nej najviac záleží – sa naozaj človek dokáže slušne zakopať pod kopec povinností.

Ako však píše Barbara Stanny – byť dobre platený a úspešný neznamená za každú cenu pracovať veľa. Úspešné ženy, ktoré poznám ja, robia svoju prácu s radosťou, pretože ich baví. Sú dobre naladené a nemusia strácať energiu tým, že sa nútia vykonávať veci, ktoré sú im proti srsti. Táto energia a radosť spôsobuje to, že prácu vedia vykonať sústredene a okamžite, bez odkladania. Sú schopné pracovať skoro ráno, rovnako dobre ako neskoro večer a dokážu si rozdeliť čas tak, aby trávili kvalitný čas s rodinou alebo si plnili sny. Niektoré cestujú po svete, iné, podobne ako ja sa venujú tancu alebo volejbalu, turistike, jednoducho veciam, ktoré im robia radosť.

Úspešná žena, pre mňa, nie je  kariéristka. Úspešná žena vie, čo chce dosiahnuť a robí všetko s radosťou a pre radosť. Úspešným ženám môže ktokoľvek závidieť a viete prečo? Pretože aj závisť okolia si treba zaslúžiť!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokSeverská séria William Wisting pokračuje. Je tu Zradca
Ďalší článokVážený sudca ako sériový vrah. Nový triler Johna Grishama Sudcov zoznam

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.