Vydavateľstvo Zelený Kocúr ponúka množstvo oceňovaných kníh

zeleny kocur
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Ženy rady siahnu po knihe podľa momentálnej nálady. Vo vydavateľstve Zelený Kocúr nájdete knihy Nobelovkou ocenenej spisovateľky Alice Munroovej, o ktorých budete po prečítaní ešte dlho premýšľať, ako aj dielo György Dragomána Hranica, majú však aj romantické lahôdky Nicolasa Barreaua, ktoré vás privedú do Paríža, ako i ságu Outlander, plnú sily lásky a sériu Rodení hriešnici – pri tom vám bude určite horúco.  

Aké knihy ponúka vydavateľstvo Zelený Kocúr?

Zmena v živote prichádza, keď ju človek najmenej čaká. To isté platí o príbehoch Alice Munroovej. Ľudia v nich žijú, akoby o tom ani nevedeli, a zrazu sa im stane niečo dramatické, bláznivé, tragické či smiešne. Rodiny sa spájajú a rozpadajú, láska vybuchuje ako sopka a presúva celé kontinenty alebo sa vášeň mení na pokojnú rezignáciu. Kanadská spisovateľka opisuje všetky tieto príbehy s rovnakým zaujatím, akoby sa aj v tom najnenápadnejšom osude ukrývalo tajomstvo vesmíru.

Zelený Kocúr

Dievčensko-ženská hrdinka románu Hranica Györgya Dragomána, Emma, ako píše o nej Daniela Kapitáňová: sa dostáva na všetky mysliteľné pomedzia  ̶  prirodzeného, neprirodzeného, ba dokonca až nadprirodzeného. Absolútne nepripravená Emma je nechtiac účastníčkou hľadania prisluhovačov teroru po zvrhnutí Generála (jemne načrtnuté reálie dávajú tušiť, že sme v Rumunsku a Generálom bol Ceaușescu). Zažíva otváranie skríň a vypadávanie kostlivcov. Takých, čo boli považovaní za hrdinov, aj takých, čo hrdinami skutočne boli. Trinásťročné dievča si začína uvedomovať neúprosné pravidlá: ak dospelí potrebujú upaľovať, nejakú bosorku si vždy nájdu.

Zelený Kocúr

Keď milujete Paríž, tak po prečítaní romantických kníh Nicolasa Barreaua Úsmev ženy a Paríž je vždy dobrý nápad, sa doňho zamilujete ešte viac. Celý príbeh sa odohráva v parížskych uličkách, čo dodáva príbehu potrebnú reálnosť.

Ak máte radi historické romány, tak sága Outlander od Diany Gabaldonovej je tou správnou voľbou. Výborne prepracovaný príbeh z obdobia 18. storočia má dynamiku, a pravidelné striedanie udržiava napätie. Autorka sa s ním počas celej knihy vyhráva, vďaka čomu dej plynie veľmi rýchlo. V knihe, samozrejme, nechýba ani istá dávka romantiky a erotiky, ktoré príbeh oživujú a nerobia ho fádnym.

Outlander

Pre ešte viac erotiky siahnite po edícii Cez kľúčovú dierku, v ktorej zatiaľ vyšli prvé dve časti knižnej série Tiffany Reiszovej Rodení hriešnici: Siréna a Anjel. Tiffany Reiszová píše tak brilantne, že možno aj vy ako čitateľ prežijete literárny orgazmus.

Siréna

Knihy nájdete tu.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokZázračný med: Prečo jesť denne jednu kávovú lyžičku?
Ďalší článokZametajú s vami ľudia a vy o tom ani neviete? Päť znakov, že tomu je tak
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.