Vydavateľstvo Zelený Kocúr ponúka množstvo oceňovaných kníh

zeleny kocur

Ženy rady siahnu po knihe podľa momentálnej nálady. Vo vydavateľstve Zelený Kocúr nájdete knihy Nobelovkou ocenenej spisovateľky Alice Munroovej, o ktorých budete po prečítaní ešte dlho premýšľať, ako aj dielo György Dragomána Hranica, majú však aj romantické lahôdky Nicolasa Barreaua, ktoré vás privedú do Paríža, ako i ságu Outlander, plnú sily lásky a sériu Rodení hriešnici – pri tom vám bude určite horúco.  

Aké knihy ponúka vydavateľstvo Zelený Kocúr?

Zmena v živote prichádza, keď ju človek najmenej čaká. To isté platí o príbehoch Alice Munroovej. Ľudia v nich žijú, akoby o tom ani nevedeli, a zrazu sa im stane niečo dramatické, bláznivé, tragické či smiešne. Rodiny sa spájajú a rozpadajú, láska vybuchuje ako sopka a presúva celé kontinenty alebo sa vášeň mení na pokojnú rezignáciu. Kanadská spisovateľka opisuje všetky tieto príbehy s rovnakým zaujatím, akoby sa aj v tom najnenápadnejšom osude ukrývalo tajomstvo vesmíru.

Zelený Kocúr

Dievčensko-ženská hrdinka románu Hranica Györgya Dragomána, Emma, ako píše o nej Daniela Kapitáňová: sa dostáva na všetky mysliteľné pomedzia  ̶  prirodzeného, neprirodzeného, ba dokonca až nadprirodzeného. Absolútne nepripravená Emma je nechtiac účastníčkou hľadania prisluhovačov teroru po zvrhnutí Generála (jemne načrtnuté reálie dávajú tušiť, že sme v Rumunsku a Generálom bol Ceaușescu). Zažíva otváranie skríň a vypadávanie kostlivcov. Takých, čo boli považovaní za hrdinov, aj takých, čo hrdinami skutočne boli. Trinásťročné dievča si začína uvedomovať neúprosné pravidlá: ak dospelí potrebujú upaľovať, nejakú bosorku si vždy nájdu.

Zelený Kocúr

Keď milujete Paríž, tak po prečítaní romantických kníh Nicolasa Barreaua Úsmev ženy a Paríž je vždy dobrý nápad, sa doňho zamilujete ešte viac. Celý príbeh sa odohráva v parížskych uličkách, čo dodáva príbehu potrebnú reálnosť.

Ak máte radi historické romány, tak sága Outlander od Diany Gabaldonovej je tou správnou voľbou. Výborne prepracovaný príbeh z obdobia 18. storočia má dynamiku, a pravidelné striedanie udržiava napätie. Autorka sa s ním počas celej knihy vyhráva, vďaka čomu dej plynie veľmi rýchlo. V knihe, samozrejme, nechýba ani istá dávka romantiky a erotiky, ktoré príbeh oživujú a nerobia ho fádnym.

Outlander

Pre ešte viac erotiky siahnite po edícii Cez kľúčovú dierku, v ktorej zatiaľ vyšli prvé dve časti knižnej série Tiffany Reiszovej Rodení hriešnici: Siréna a Anjel. Tiffany Reiszová píše tak brilantne, že možno aj vy ako čitateľ prežijete literárny orgazmus.

Siréna

Knihy nájdete tu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.