Zametajú s vami ľudia a vy o tom ani neviete? Päť znakov, že tomu je tak

zametajú

Zamyslite sa. Záleží vám viac na vašom vlastnom šťastí alebo sa celý čas snažíte každému vyhovieť a urobiť naozaj všetko pre blaho iných? Byť dobrým človekom, ktorý rád pomôže, má taktiež svoje hranice. Zametajú s vami? Nenechajte sa využívať!

Ak si myslíte, že všetko máte pod kontrolou, neváhajte si prečítať nasledujúce body, ktoré vám možno odhalia krutú pravdu o vás a o tom, že ste obyčajnou hračkou v rukách ostatných ľudí.

  1. Prispôsobujete sa iným

Je síce pekné, že vás všetci majú radi, no časom sa z vás v ich očiach stane obyčajná ovca, ktorá bude skákať ako budú oni pískať. Nezabúdajte, že sa máte starať hlavne o svoj život a vlastné potreby! Vybehnite von, vyvetrajte sa, naučte sa povedať, čo sa páči predovšetkým vám a najmä, naučte sa hovoriť čarovné slovíčko NIE.

  1. Príliš časté „Bez problémov“

Hovorí to každý, budem aj ja. Ale týmto smerom cesta nevedie. Používajte túto vetu len v prípadoch, kedy máte naozaj radosť z toho, čo sa práve pre druhého chystáte urobiť. Je normálne, že občas ste unavená, bez nálady a nič sa vám nechce – povedzte to! Nikto vám za to hlavu neodtrhne, ak odmietnete.

  1. Sebavedomie!

Dokonalý outfit, líčenie ako bohyňa, topánky vysoké až do neba a žiadne sebavedomie. Nech vyzeráte akokoľvek dobre, ľudia si vás nikdy nebudú vážiť a akceptovať vás, pokiaľ si seba nezačnete vážiť sama. Hlavu hore, úsmev a vykročte vpred! Ste krásna žena, ktorá vie, čo chce a ide si za tým bez ohľadu na to či vám to niekto schvaľuje, alebo nie.

  1. „Dnes si nedám…“ a predsa si dáte

Či už ide o alkohol, cigarety či zákusok, po ktorom vám býva zle od žalúdka, stačí na vás párkrát zažmurkať, nasadiť naliehavý tón hlasu a už stojíte s pohárom v ruke. Je úplne jedno, že ste povedali, že ráno vstávate do práce, kolegovia vám nalievajú akoby sa ani nechumelilo a vy? Neodmietate.

  1. Obľúbené dievča na všetko

Kto ochotne poskytne byt, nakúpi tony pizzy, alkoholu a chipsov, nechá všetkých prespať a ráno poupratuje, akoby za ten neporiadok mohla sama? Samozrejme, že hovorím o vás. Kto je predsa taký dobroprajný a poddajný, že súhlasí so všetkým, len aby náhodou nebol oheň na streche? Zamyslite sa.

Môžete povedať nie. A to veľmi ľahko

Ste v bare s priateľmi a tí vám chcú dohodiť slizkého a absolútne nesympatického chlapa, o ktorého by neoprela bicykel ani posledná žena na svete. Zdvihnite sa a odíďte. Nemusíte márniť svoj čas počúvaním zbytočností, ktoré vás aj tak nezaujímajú. Máte na viac – očariť svojím šarmom muža, ktorý sa bude páčiť aj vám, nielen vy jemu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.