Zametajú s vami ľudia a vy o tom ani neviete? Päť znakov, že tomu je tak

zametajú
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Zamyslite sa. Záleží vám viac na vašom vlastnom šťastí alebo sa celý čas snažíte každému vyhovieť a urobiť naozaj všetko pre blaho iných? Byť dobrým človekom, ktorý rád pomôže, má taktiež svoje hranice. Zametajú s vami? Nenechajte sa využívať!

Ak si myslíte, že všetko máte pod kontrolou, neváhajte si prečítať nasledujúce body, ktoré vám možno odhalia krutú pravdu o vás a o tom, že ste obyčajnou hračkou v rukách ostatných ľudí.

  1. Prispôsobujete sa iným

Je síce pekné, že vás všetci majú radi, no časom sa z vás v ich očiach stane obyčajná ovca, ktorá bude skákať ako budú oni pískať. Nezabúdajte, že sa máte starať hlavne o svoj život a vlastné potreby! Vybehnite von, vyvetrajte sa, naučte sa povedať, čo sa páči predovšetkým vám a najmä, naučte sa hovoriť čarovné slovíčko NIE.

  1. Príliš časté „Bez problémov“

Hovorí to každý, budem aj ja. Ale týmto smerom cesta nevedie. Používajte túto vetu len v prípadoch, kedy máte naozaj radosť z toho, čo sa práve pre druhého chystáte urobiť. Je normálne, že občas ste unavená, bez nálady a nič sa vám nechce – povedzte to! Nikto vám za to hlavu neodtrhne, ak odmietnete.

  1. Sebavedomie!

Dokonalý outfit, líčenie ako bohyňa, topánky vysoké až do neba a žiadne sebavedomie. Nech vyzeráte akokoľvek dobre, ľudia si vás nikdy nebudú vážiť a akceptovať vás, pokiaľ si seba nezačnete vážiť sama. Hlavu hore, úsmev a vykročte vpred! Ste krásna žena, ktorá vie, čo chce a ide si za tým bez ohľadu na to či vám to niekto schvaľuje, alebo nie.

  1. „Dnes si nedám…“ a predsa si dáte

Či už ide o alkohol, cigarety či zákusok, po ktorom vám býva zle od žalúdka, stačí na vás párkrát zažmurkať, nasadiť naliehavý tón hlasu a už stojíte s pohárom v ruke. Je úplne jedno, že ste povedali, že ráno vstávate do práce, kolegovia vám nalievajú akoby sa ani nechumelilo a vy? Neodmietate.

  1. Obľúbené dievča na všetko

Kto ochotne poskytne byt, nakúpi tony pizzy, alkoholu a chipsov, nechá všetkých prespať a ráno poupratuje, akoby za ten neporiadok mohla sama? Samozrejme, že hovorím o vás. Kto je predsa taký dobroprajný a poddajný, že súhlasí so všetkým, len aby náhodou nebol oheň na streche? Zamyslite sa.

Môžete povedať nie. A to veľmi ľahko

Ste v bare s priateľmi a tí vám chcú dohodiť slizkého a absolútne nesympatického chlapa, o ktorého by neoprela bicykel ani posledná žena na svete. Zdvihnite sa a odíďte. Nemusíte márniť svoj čas počúvaním zbytočností, ktoré vás aj tak nezaujímajú. Máte na viac – očariť svojím šarmom muža, ktorý sa bude páčiť aj vám, nielen vy jemu.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokVydavateľstvo Zelený Kocúr ponúka množstvo oceňovaných kníh
Ďalší článokTelové zábaly Body Wraps. Viete, ako schudnete a zbavíte sa celulitídy?
Som večne zasnívane dievča, ktoré rado píše, číta a moderuje v rádiu. Milujem jahody, čokoládu a nezábudky. Mojím heslom je: "Nesnívaj svoj život, ale ži svoje sny!"

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.