Upratovanie v domácnosti: Akú postupnosť zvoliť?

upratovanie
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Upratovanie je azda najneobľúbenejšia činnosť každej ženy, ale aj keby sme akokoľvek chceli, nevyhneme sa jej. Ak máte zmätok v tom, ako začať, resp. čo najprv upratať, skúsime vám poradiť!

Keď sa budete držať našich nasledujúcich rád, určite sa vám podarí domácnosť upratať v pomerne krátkom čase a to bez toho, aby ste na čokoľvek zabudli.

Utieranie prachu

Ako prvé utierajte prach. Pri utieraní sa prach víri ovzduším a padá na zem. Keby ste najprv vysávali, a až potom utierali prach, nemalo by to zmysel. Na utieranie prachu odporúčame používať technický papier. Je tvrdší a vydrží dlhšie ako handra. Čo je hlavné, na starej handre sa aj po prepláchnutí budú držať baktérie a vlasy. Zato technický papier opláchnete, a keď už bude veľmi špinavý, jednoducho ho vyhodíte. Takúto pomôcku používajú najmä v strojárenských firmách. Pri utieraní prachu nezabudnite vyprášiť obrusy a dečky. S vodou to ale nepreháňajte, najmä na drevený nábytok, ktorý by ste mohli v tomto prípade poškodiť. V kúpeľni venujte pozornosť najmä čisteniu obkladov do kúpeľne. Po čase neumývania by sa vám totižto mohla objaviť pleseň.

Umývanie dlážky a vysávanie

Potom, ako poutierate všetok prach na nábytku, poumývajte podlahu, dlažbu (a nielen kuchynskú dlažbu, ktorá sa najrýchlejšie zašpiní). Na mokrú dlažbu v žiadnom prípade nepokladajte nábytok. Miestnosť, v ktorej umývate podlahu, vyvetrajte, poprípade pustite kúrenie. Rýchlejšie sa tak usuší a vy môžete pokračovať ďalej v upratovaní. Koberce následne povysávajte. Nezabúdajte ale na správny výber podlahovej hubice.

Kúpeľňa

Na túto miestnosť si vyhraďte najviac času. Kým umyjete zrkadlo, kúpeľňový nábytok, dlažbu, vaňu, sprchový kút a záchod, potrvá vám to aspoň hodinu. V prípade kúpeľne by ste nemali pri upratovaní nič podceniť, pretože ako sme už spomínali, ľahko sa vám v nej môže objaviť pleseň. Myslite aj na hydroizoláciu kúpeľne. Tá je pre lepší komfort v tomto prípade potrebná.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokAko sa správne starať o svoje nohy?
Ďalší článokAko si ženy predstavujú svoje zásnuby?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.