Ako sa správne starať o svoje nohy?

nohy
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Poznáte to. Prídete z práce a jediné, na čo myslíte, je oddych, oddych a ešte raz oddych. Napriek neuveriteľnej túžbe oddychovať vás čaká množstvo povinností v domácnosti. Myslite však na svoje nohy!

Okrem chrbta, na ktorý sa sťažuje najviac pracujúcich ľudí, nás trápi aj bolesť nôh. Nohy netrpia len cez letné mesiace, kedy sa teploty šplhajú do astronomických čísel, ale aj počas jari, jesene a zimy. Ako sa teda o ne správne starať, aby vás neboleli a mohli ste sa nimi pochváliť aj na dovolenke pri mori?

Odstránenie chĺpkov

Aby ste svoje nohy mohli vôbec vystaviť na obdiv, musíte si ich pravidelne holiť. Laserovou epiláciou si dokážete odstrániť všetky chĺpky. Mnohé ženy však preferujú holenie žiletkami, no ako dobre vieme, nie je to trvalériešenie. Je jedno, aký spôsob odstránenia chĺpkov si zvolíte. Hlavné je, aby ste mysleli na to, že neoholené nohy sú dávno out.

Kupujte si obuv, ktorá dýcha

Na Slovensku máme bohužiaľ veľa e-shopov a predajní, kde nájdete síce peknú, ale nekvalitnú obuv. Myslite na to, že nekvalitná obuv vám môže narobiť množstvo problémov (plochá noha, otlaky, ale aj pomerne rozšírená mykóza nechtov). Radšej investujte viac peňazí do vzdušnej obuvi vyrobenej z kvalitných materiálov. Plesňovým ochoreniam nôh môžete predchádzať aj nosením vlastných prezuviek, najmä na verejných kúpaliskách. Okrem toho dávajte prednosť vzdušným bavlneným ponožkám pred silonkami. Na unavené a stuhnuté svalstvo používajte prípravky z pagaštana konského, poprípade z kostihoja.

Popraskané päty

Keď si nebudete nohy a chodidlá pravidelne hydratovať, koža vám začne postupne praskať. Odporúčame tiež teplý kúpeľ. Dávajte si pozor aj na stvrdnutú a zrohovatenú kožu. Ľahko sa môže stať, že vám vznikne kurie oko, ktoré vás po čase začne bolieť a jeho odstránenie bude zložitejšie, ako v počiatočnom štádiu. Buďte ostražitý najmä cez leto, kedy sa zvyknú často nosiť dámske sandále. Kurie oko vie narobiť veľmi veľké nepríjemnosti.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokČo muži na ženách najviac neznášajú?
Ďalší článokUpratovanie v domácnosti: Akú postupnosť zvoliť?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.