Udržujte sa vo forme vďaka bicyklu

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Letné horúčavy sú tu a určite to aj vás stále ťahá niekde k vode. Ani sa nečudujeme, v takomto počasí je akákoľvek vrstva oblečenia naviac veľkou príťažou a tak obliecť si plavky a slniť sa niekde na kúpalisku, či pri nejakej prírodnej vodnej nádrží, je asi najrozumnejším riešením.

Či v horách alebo na spevnených cestách, vždy myslite na bezpečnosť

Aby však celé leto nebolo len o leňošení, netreba zabúdať ani na svoju fyzičku. Ak sa vám nechce tráviť takéto krásne dni zavretá vo fitku a chcete spraviť niečo pre svoju kondíciu, najčastejším spôsobom, ako sa udržovať vo forme, je pravidelne behávať. V takomto období však neriskujte zdravotné problémy kvôli behu počas horúčav a vyrazte si zabehať skoro ráno, keď je teplota ešte znesiteľná alebo ak nie ste ranné vtáča, počkajte do večera, keď sa vonku začne aspoň trochu ochladzovať a slnko nebude tak páliť.

Alternatívou k behu môže byť bicykel. Na bicykli máte šancu, že vás aspoň trochu „ofúkne“ pri rýchlejšej jazde alebo pri jazde z kopca. A keď sa chcete schovať pred ostrým slnkom, môžete na bicykli zamieriť do hôr. Každopádne myslite na svoju bezpečnosť a noste prilbu. Hlavne pri jazde mimo spevnených ciest, kde hrozí väčšie riziko nabehnutia na nejakú nerovnosť, používajte kvalitné MTB prilby. Že v nej vyzeráte smiešne? Bezpečnosť je predsa prvoradá, ale keď už vám ide aj o vzhľad, keď si oblečiete cyklistické šortky a obtiahnutý dres, minimálne páni sa vám isto nebudú pozerať na prilbu.

Stala sa z vás vášnivá cyklistka? Bicyklujte aj doma

Ak už je cyklistika vašou vášňou, určite sa snažíte tráviť na bicykli čo najviac času aj v prípade nie úplne najpriaznivejšieho počasia. Netreba však zbytočne riskovať úraz alebo zdravotné problémy a preto ak naozaj nie je možná bezpečná jazda vonku, môžete si ju vynahradiť doma.

Ak teraz hovoríte, že stacionárny bicykel už máte vyskúšaný a nebolo to nič pre vás, na mysli máme niečo iné. Pokiaľ si chcete aj doma dopriať autentický pocit z jazdy na bicykli, cyklotrenažéry budú najlepším riešením.

Nemusíte pritom hneď investovať do pokročilých interaktívnych trenažérov. Na začiatok vám úplne postačí lacnejší model so základnými funkciami. Aspoň si vyskúšate, či takáto forma bicyklovania doma je pre vás, alebo predsa len budete radšej čakať na vhodnejšie počasie.

Zdroj obrázka:

Autor: yanik88 / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokČo majú spoločné rôzne problémy v posteli? Treba ich ihneď riešiť
Ďalší článokProtizápalové účinky jelše lepkavej
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.