Chronické ochorenie môže byť spôsobené nesprávnou životosprávou, alkoholom, častým fajčením alebo genetickými predpokladmi. Ak podceníte ich liečbu, tak sa vám to môže tvrdo vrátiť aj s následkami, ktoré poznačia vaše zdravie. S liečbou vám dokážu pomôcť aj domáce bylinky alebo správna životospráva, ktorá ovplyvní aj celkovú energiu a funkciu organizmu.
Čo by ste mali vedieť o jelši lepkavej?
Účinné látky jelše lepkavej vám môžu pomôcť pri mnohých ochoreniach alebo častých bolestiach, ktoré sú spôsobené fyzickou aktivitou a namáhavou prácou. Tento rýchlo rastúci listnatý strom dorastá do výšky okolo 30 metrov. Strom má tiež blahodarný prínos pre prírodu. Koreňový systém jelše obohacuje pôdu dusíkom. Ako výhodu môžete tiež vidieť jeho odolnosť voči znečistenému ovzdušiu a mrazom počas zimy. Jelša lepkavá nemá navyše žiadne veľké nároky na teplo.
Kedy začína jelša kvitnúť?
Jelša začína kvitnúť v marci a apríli. Samotné semeno začína dozrievať v septembri až v októbri, pričom vylietava vo februári až marci. Plody jelše sú v nezrelom stave šedozelenej farby a charakteristický je ich drevnatý a lepkavý povrch.
Účinky jelše lepkavej
Ak vás už dlhšie trápia zdravotné problémy, tak môžete oceniť účinky jelše lepkavej, ktorá má rozsiahle možnosti využitia pri rôznych ochoreniach. Účinne pomáha pri bolestiach a častých zápaloch kostí, kĺbov alebo osteoporóze, čo nemusí byť problémom len pre starších ľudí. Okrem toho pôsobí proti rôznym druhom baktérií a dokáže hojiť zápaly čriev. Táto čarovná bylina prekrvuje tiež srdcový sval.
Ak vás často trápia zdravotné ochorenia alebo máte problémy s vírusovými ochoreniami, tak by ste sa mali zaujímať aj o domácu liečbu vďaka rôznym bylinám. Jelša lepkavá dokáže byť pre naše zdravie prospešná a nájde svoje uplatnenie aj pri častých zápaloch. Nebezpečné pre nás môžu byť aj chronické ochorenia, ako je napríklad atopický ekzém. Okrem genetických predpokladov sa ekzém môže objaviť aj pri zlej životospráve alebo v prostredí, ktoré je nebezpečné pre naše zdravie.
Na aké prostredia by ste si mali dávať pozor pri vzniku atopického ekzému?
– Za vznikom atopického ekzému môže tiež stáť aj peľ drevín a tráv, ktorý u ľudí často vyvoláva alergie a vedie k zápalovým ochoreniam.
– Nebezpečná pre vás môže byť aj srsť zvierat, najmä pokiaľ ide o domáce zvieratá, ako sú kone alebo hlodavce.
– Pre naše zdravie môže byť tiež nebezpečné prostredie plné plesní a baktérií, ktoré sa prejavujú v domácom prachu. Dávajte si tiež pozor na roztoče, ktoré sa môžu objavovať v posteľnej bielizni.
– Snažte sa vyhýbať stresovým situáciám a nevhodným kozmetickým prípravkom, ktoré majú pochybné zloženie.
Zdroj obrázka:
nkula / Shutterstock.com