Trápi vás chrípka? Vyskúšajte tieto rady

chrípka
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

S príchodom jari nás môže prekvapiť ľahké nachladnutie.  Pokiaľ ho neliečime, ohrozuje naše zdravie dvojnásobne. Ak momentálne ležíte v posteli a rozmýšľate nad tým, ako posilniť imunitu, aby ste sa raz a navždy zbavili vírusov, prečítajte si nasledujúce riadky. Možno práve v nich nájdete recept, ako bojovať s nachladnutím a chrípkou.

Vypoťte sa

Ak sa na vás práca valí zo všetkých strán, keď sa cítite malátne a prekvapí vás kašeľ alebo nádcha, zmiernite tempo. V žiadnom prípade nechoďte do práce, keď sa vám zvýši teplota a máte dráždivý kašeľ. Treba si uvedomiť, že keď chrípku alebo nachladnutie nebudete liečiť, spôsobíte si ešte väčšie komplikácie. Napríklad zápal srdcového svalu. A to už veru nie je žiadna sranda. Prechodená chrípka je pre náš organizmus asi to najhoršie. Preto si prichystajte džbán bylinkového čaju (najlepšie lipového), chyťte záclony a závesy a zatiahnite ich. Ľahnite si do postele, dajte si na seba viac vrstiev bavlneného oblečenia a poťte sa. Pokojne si vezmite viac prikrývok. Potením sa telo zbavuje škodlivých látok, preto ak nemáte chuť ležať v posteli a potiť sa, je nutné sa prekonať. Ide predsa o to, aby ste sa nemuseli dopovať množstvom liekov.

Naparujte sa

Klasický spôsob liečby, ktorý používali už naše staré mamy. Naparovanie pomáha uvoľniť hlien z dutín a okrem toho pomáha zlepšiť vykašliavanie. Uvarte si pol litra kamilkového čaju, vriaci si ho prelejte do misky, uterákom si prikryte hlavu a naparujte sa. Postačí takých 10-15 minút a uvidíte, že už po prvom naparovaní sa vám začnú uvoľňovať hlieny a bude sa vám lepšie dýchať. Samozrejme, že v tom momente by ste boli radi, keby ste už konečne mohli sedieť na terase pod luxusne vyzerajúcou markízou a vyhrievať sa na slniečku. Musíte to však pretrpieť.

Zázvor, rakytník a cesnak

Práve tieto tri zázraky pomôžu zmierniť, neskôr aj úplne odstrániť príznaky chrípky a nachladnutia. Poproste svojich milovaných nech vám pripravia čaj z čerstvého zázvoru a pravidelne ho popíjajte. Konzumujte denne strúčik cesnaku a kúpte si v lekárni prípravok z rakytníka (najčastejšie ho kúpite v kombinácii s echinaceou). Ak budete konzumáciu týchto prípravkov a potravín dodržiavať, uvidíte, že behom chvíle vám choroba ustúpi. Opäť sa môžete tešiť na to, že budete môcť ísť s kamarátmi do reštaurácie alebo do kina a vracať sa domov aj po tom, ako prestane svietiť v meste verejné osvetlenie.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokČím zaručene potešíte svojho milovaného
Ďalší článokAko vypátrať a chytiť najväčšieho falšovateľa obrazov na svete?!
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.