Tip na rodinný výlet: Dinono park Bojnice, Čajka v oblakoch a koncert Richarda Müllera

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Premýšľate kam zájsť s rodinou na výlet v okolí Prievidze? S našou redakciou sme sa vydali na úžasný rodinný trip do Bojníc. Vďaka Dinono parku Bojnice sme sa preniesli do minulosti. Nenechali sme si ujsť ani vyhliadkovú vežu Čajka v oblakoch. A večer sme zakončili skvelým koncertom Richarda Müllera v areáli, po ktorom sme si ešte po ceste spievali jeho nezabudnuteľné hity: „Cigaretka na dva ťahy“ či „Po schodoch“.

Dinono park Bojnice

V prírodnom objatí bojnického lesa sa pred nami otvorili dvere do minulosti, kde nás postupne privítalo 120 dinosaurov. Väčšina z nich vydávala zvuky ako z Jurského parku. Medzi modelmi nechýbali Tyrannosaurus Rex, Triceratops, Diplodocus, Stegosaurus a mnoho iných. Ich detailné repliky nás pohltili do sveta dávno vyhynutých tvorov. Areál bol rozľahlý a pekne spracovaný. Môžete v ňom stráviť pokojne aj 3 hodiny a stále bude čo objavovať. Priamo v areáli Dinonoparku sme navštívili aj Malú vyhliadku Bojnice, ktorá nám ponúkla úžasný pohľad na Bojnice z iného uhla.

Čajka v oblakoch

Po zábavnej prehliadke Dinonoparku sme pokračovali k vyhliadkovej veži s názvom Čajka v oblakoch. Oceľové nosníky tvoria základ veže, no pravý zážitok sa začína až na drevenom chodníku. Ten vedie vysoko nad zemou, pričom stavitelia nezabudli ani na ochranné zábradlie. Cesta nahor nám ponúkla krásne výhľady na Bojnice a okolitú krajinu. Keď sme dorazili na vrchol, vychutnali sme si úchvatné výhľady na zámok a okolie. Tiež sme sa prešli po sieti, pod ktorou nebolo už nič a ktorá zdvihne adrenalín všetkým vekovým kategóriám.

Pod vežou sa rozprestierajú aj rozprávkové Šmolko-domčeky, detský park s preliezkami, trampolíny a hojdačky, drevený hrad s tobogánom, zmrzlinový Šmolko-stánok, reštaurácia, ale aj bufety s občerstvením. Takže sa nemusíte obávať, že vás prepadne hlad alebo smäd.

Koncert v amfiteátri

V tomto areáli sa nachádza aj prírodný amfiteáter, kde sa premietajú filmy alebo konajú rôzne vystúpenia. My sme mali možnosť vychutnať si koncert slovenskej žijúcej legendy – Richarda Müllera. Napriek tomu, že počas koncertu kvôli zraneniu nohy sedel, vydal zo seba maximum energie. Spolu s kapelou hrali skladby z nového albumu „Čierna labuť, biela vrana“. Nechýbali však ani jeho staré hity, ako: „Po schodoch“, „Cigaretka na dva ťahy“ alebo „Nebude to ľahké“.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokHercule Poirot a Halloweensky večierok v novom vydaní
Ďalší článokNová kniha Horoskopy 2024 vám povie, čo vás čaká v budúcom roku
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.